[CZ] 2015 - 490 hodin na 6400 kilometrech s Locusem

Josef Žajdlík shared this thanks 2 years ago

Po různých pokusech s Endomondem a Stravou jsem se v lednu 2015 konečně dopracoval k nejlepší aplikaci pro sportovní aktivity, Locusu. Musím říct, že zpočátku jsem k němu přistupoval nedůvěřivě, množství nastavení a všemožných funkcí oproti předchozím aplikacím ve mě vzbuzovalo respekt. Hledal jsem hlavně univerzální aplikaci pro nordic walking a jízdu na kole, a po čase jsem zjistil, že Locus je pro tyto rozdílné aktivity naprosto ideální. Samostatné nastavení pro záznam chůzy, běh a jízdu na kole, třídění do samostatných složek dle aktivity; když si to přeji tak automatický export na web, prostě paráda. Nebudu se rozepisovat o všech funkcích, ale opravdu klobouk dolů.

Musím říct, že zpočátku jsem moc nedůvěřoval navigaci, ale po skvělé spolupráci s Poutníkem se nám podařilo vyladit navigovací profily přesně podle mého gusta. Nyní už používám k plánování tras jen kombinaci Locus/Brouter. Tomu se nevyrovná Google, Mapy.cz ani jiné weby. U NW preferuji zásadně nezpevněné cesty a u kola zase pouze zpevněné to lze v této kombinaci odladit naprosto dokonale, dokonce v provedení suchá a mokrá varianta.

Tímto bych chtěl hlavně poděkovat Menionovi a dalším tvůrcům Locusu za skvělou práci, jejich rychlé reakce na dotazy a úpravy aplikace. Někdy si říkám kdy ti lidé vůbec pracují a odpočívají když vidím na kolika webech odpovídají na všemožné dotazy. Díky Vám všem za těch loňských 490 hodin a 6400 kilometrů strávených s vaší aplikací.

Josef Žajdlík, alias Jirkous3

Comments (4)

photo
2

Pepo, díky za velmi milé psaní! I já díky za pozitivní zprávy o tom jak to prostě všechno nějakou shodou okolností funguje :). Myslím že i Poutník bude potěšen že jeho laborování s profily přináší své ovoce a já ti přeji nejméně tolik i v letošním roce.

photo
2

Srdce každého autora pookřeje, když vidí, že jeho výtvor má nadšené uživatele... :-)

photo
1

I za mě, Josefe, vřelé díky. Mohli bychom se tvým textem "pochlubit" i na našich sociálních sítích? Jen bych jej lehce zkrátil a přeložil do angličtiny. Samozřejmě autor bude zmíněn :)

photo
1

Ahoj Michale, samozřejmě, text je veřejný a použít ho můžete. Zkrácení a úprava, textu jen prospěje, když jsem si ho teď po sobě přečetl, tak v něm vidím chyb jako máku. Tak je to, když ruce předcházejí myšlenkám...