[CZ] Celkový čas trasy

Josef Žajdlík shared this problem 23 months ago
Not a Problem

Narazil jsem na zajímavou nesrovnalost v časech "Čas trasy (vše)". Předpokládám že tento čas by měl zobrazoval dobu od začátku záznamu až do konce bez ohledu na to jestli se pohybuji nebo ne. Jenže jsem zjistil, že to nějak nesedí. Prohlídl jsem si GPX soubor (přikládám) a předpokládám, že by nesrovnalost mohla vznikat posunem časového pásma. Locus totiž zaznamenal začátek na 9:52 (což je správně), ale v záznamech <time> je čas 7:52. Na konci trasy je poslední záznam <time> 15:56. To by odpovídalo času 8:04 hodin. Na obrázku je však vidět, že Locus čas spočítal na 6:23. Buď si tedy Locus nerozumí s posuny časových pásem nebo nějak v "času trasy" vynechává delší přestávky. Pokud je to záměr, tak je to poněkud matoucí.

Comments (7)

photo
1

Zdravím Josefe,

tento čas reflektuje celkový čas strávený na trase. Pokud by jste si do jedné trasy zaznamenával 3 denní pochod, myslím , že budete též očekávat 3 x X hodin na trase a ne skoro 72 hodin za tři dny. Vaše trasa jak koukám obsahuje přerušení, díky kdy záznam neprobíhal, čas pak tedy reflektuje opravdu jen zaznamenaný čas.


Přemýšlím zda je to opravdu matoucí. Je to trošku o úhlu pohledu ale mě osobně toto přijde logičtější. Je to prostě čas, jak dlouho skutečně probíhal záznam. Pokud chcete aby časy byly opravdu těch 8 hodin, chce to nepřerušovat záznam. Případně by šlo z exportovaného GPX odmazat všechna přerušení , tedy všechny dvoj-řádky s

  1. </trkseg>
  2. <trkseg>

Díky za pochopení. Pokud to nicméně vidíte zásadně jinak, nebojte se zkusit mě argumenty přesvědčit :).

photo
1

Díky Menione, s tím přerušením to zní docela logicky. Jen by mě zajímalo: to přerušení tam vkládá Locus sám pokud se nepohybuji, případně vzniká při výpadku signálu nebo je to jen tehdy když stisknu pauzu? Nejsem si totiž vědom, že bych jízdu tolikrát pauznul. Snad jednou u oběda, ale i to nechávám záznam většinou běžet pokud nehrozí ztráta signálu. Osobně by se mi zdálo logičtější, kdyby se z celkové doby odečítal opravdu jen čas kdy vědomě záznam pauzu. Případně, může tento nesoulat způsobovat zatržená položka "Záznam pouze při pohybu"?

photo
1

Hmm ta mezera by tam měla být pouze pokud ty sám stiskeš pauzu.

Koukm na to v GPS Track Editoru na PC a těch mezer je tam celkem 38!! To opravdu byl jen obyčejný záznam v Locusu a pak jen export do GPX, bez jakýchkoliv dalších zásahů? Protože i kdyby tam byl třeba nějaký pád Locusu nebo tak něco, tak by tam tohle nemohlo vzniknout. Pauza je totiž hned po druhém bodu, pak po pátém atd. Divné tedy...

photo
1

Přesně tak, jen export bez úprav. Pokud Ti to pomůže, mohu poslat nějaký originál záznam. Jen bys mě musel navést v které složce ho najít.

photo
1

No to bohužel teď už nepomůže. Trasa už je takto uložená, takže s tím už se moc nesvede. Spíše prosím pozoruj jestli se to bude opakovat. Pak bych ti kdyžtak vyrobil verzi která by logovala nějaké informace abychom odhalili proč se tak děje.

photo
1

Já si toho všiml spíše náhodou. Běžně jezdím tak, že nikde nezastavuji a tak je záznam souvislý. Tenhle záznam je ale z cyklopouti, kde při jízdě ve skupince s velmi různorodým obsazením se stále zastavovalo kvůli fotění apod. Přikládám ale několik záznamů z různých období. Všimni si, že v tom sedmém měsíci jsou záznamy přerušovány - to je právě ta cyklopouť. Pokud jedu ale souvisle (novější záznamy) tak tam ty pauzy nejsou. Nebo by to taky mohlo být rozdílností ve verzích v Locusu pokud jsi tam něco měnil. Případně, nemohou tam ty pauzy být vkládány, pokud parametry záznamu neodpovídají rozsahu? Například když mám požadovanou přesnost nastavenu na 100 m, ale GPS má v určitou chvíli přesnost 110 m?

Files: vid.zip
photo
1

No vzpomínám si že tam jistý problém byl, ale to bylo tuším ve spolupráci s GPS auto-off.

Jak jsem psal, tady toho teď moc nesvedeme. Takže jestli můžu poprosit ... poslední verzi a občas kouknout na výsledek záznamu jestli je v pořádku. Pokud by nebyl, pak buď speciální verze na test nebo tvoje záloha nastavení a já to zkusím nasimulovat u sebe. Díky a omluva za komplikace.