[CZ] Drobná změna exportu do Stravy

Josef Žajdlík shared this idea 1 year ago
Declined

Export záznamu jízdy na kole do Stravy se v Locusu značí jako "jízda". Nebylo by možné to změnit třeba na "cyklistika"? Přeci jen jízda může být autem na koloběžce a dalších dopravních prostředcích.

Comments (3)

photo
1

Dobrý den Josefe,


Strava má v oficiální nabídce aktivit pro import tras činnost "ride" bez další specifikace. Český ekvivalent "jízda" je tedy správně. Byť je zřejmě myšlena jízda na kole, jiná možnost specifikace jízdy při exportu z Locusu do Stravy není, takže necháme obecné "jízda", aby export mohli využívat i koloběžkáři nebo jezdci na koních. Pokud se nabídka Stravy změní a bude rozlišovat i třeba různé typy cyklistiky, jako např. silniční a MTB, rádi Locus přizpůsobíme.

photo
1

Nějak mi ta "jízda" v češtině nepasovala když Locus ve svých aktivitách pojmenovává jízdu na kole "cyklistikou". Nicméně jak to popisujete, svoji logiku ve vazbě na aplikaci Stravy to má. Dobrá můžete tedy téma uzavřít.

photo
1

Je to tak, Locus má své "dělení" aktivit a všechny další služby, do kterých lze exportovat, tedy Strava, Runkeeper, VeloHero a další, to mají zase po "svojem". Proto je součástí každého exportu do webových služeb jejich vlastní výběr, aby nedocházelo ke konfliktům mezi popisy.