[CZ] Přidání presetů do menu

Josef Žajdlík shared this question 1 year ago
Answered

Zatím mám jen dotaz, zda by bylo vůbec technicky možné přidávat vytvořené presety do bočního menu. Zatím je možné si tam přidat tlačítko vyvolající nabídku presetů. Líbilo by se mi mít v menu přímo jednotlivé presety jako kolo, chůze atp. Nechci ale zatím vytvářet "nápad" pokud by to byl velký technický problém.

Comments (6)

photo
1

Zdravím,

technicky možné to je nicméně po pravdě to nemám v plánu. Má to totiž dvě zásadní nevýhody:

  1. více presetů zabírá více místa, tedy při 3+ presetech které by člověk chtěl mít po ruce už zabrané místo značně převyšuje užitek
  2. a hlavně omylem stisknutá ikona je celkem nepříjmená záležitost která v tomto případě kompletně změní fungování apky
  3. navíc tedy osobně nepovažuji jeden klik navíc za problém ...


Takže prosím "nápad" nee, díky.

photo
1

OK nebudu vytvářet "nápad". Osobně jsem tu myšlenku chtěl využít pro nás "slepce" k rychlému přepínání mezi rozlišením mapy 100 a 200 %. Beru ale argument, že by byla obrazovka přeplácaná tlačítky. Díky za vysvětlení.

photo
1

Chápu, nicméně to rozlišení předpokládám je třeba měnit hlavně při použití rastrových vs vektorových map ne? Pokud ano, tak tohle je něco co bych rád během března/dubna konečně udělal, tedy aby byla možnost nastavit jiné rozlišení pro rastrové a jiné pro vektorové mapy. Tak snad to vyřeší tento požadavek.

photo
1

Asi to tak je původně myšleno, ale já to chtěl jen pro vektorové mapy. Není to samozřejmě ideální, lepší by byla možnost změnit skokově zoom třeba z 12 na 17 a pak jednoduše zpět, ale to nejde. Takže bych jako takovou berličku měnil jen rozlišení. On ten nápad asi moc prakticky nevypadá, ale já už jsem tohle často potřeboval když jsem vedl skupinku cyklistů podle předem připravené trasy. Hlavně při průjezdu městem, kde bylo třeba sledovat odbočky do uliček, ale taky mít celkově přehled kam trasa směřuje. To hlavně ve chvíli kdy některý kolega odbočil podívat se na "něco" a pak bylo třeba vrátit se na trasu. Zatím to samozřejmě řeším tlačítky +/- ale je to občas opruz.

photo
1

Rozumím. No a nastavit na pravé dolní tlačítko permanentě (dlouhý stisk pro výběr defaultní akce) "zámek zoomu"?

photo
1

Tak tuhle funkci jsem doposud neobjevil! (A to jsem si myslel, že už jsem zkušený uživatel :-( ) Tohle by mohlo být přesně to co potřebuji, vyzkoušel jsem to jen na rychlo, ale vypadá to OK. Moc díky.