Další skvělá nová verze

Josef Žajdlík shared this thanks 2 years ago

Velká chvála programátorům za novou verzi Locusu 3.17. Zatím jsem měl možnost zkusit v terénu jen jednou, ale hned napoprvé zafungovalo automatické restartování GPS a asi po 1,5 minutě signál zase znovu naskočil. To se mi na Xperii M nestávalo, musel jsem ručně vypínat a zapínat GPSku. Super, možná by se mohl čas minuty i zkrátit, ale to je jen detail. Taky nové navigační pokyny s Brouterem jsou fajn. Rozdíl je zřetelný hlavně v místech, kde se cesta dělí v jednom směru na více částí. Dříve hlásil Locus třeba "odbočte vlevo" což byl nesmysl. Nyní je to mnohem přesnější v podobě "držte se v levém pruhu". Což sice na kole může vypadat úsměvně, ale je to jednoznačně srozumitelné. Takže díky a klobouk dolů. Stejná poklona patří i Poutníkovi, který měl jistě spoustu práce s úpravou svých profilů na generování hlasových pokynů.

Comments (4)

photo
1

Hm, moje XPERIA M DUAL má o restartu GPS bohužel jiné mínění, ale dělal jsem jen jeden test... Ale ona má potvora jiné mínění i o postupech, co na tu tvoji vždy platí...

Ovšem BRouter navigační instrukce nejen přes GPX, ale i přes API jsou skvělá věc - problémy, co jsem s API měl seděly mezi mou klávesnicí a židlí....- musí být zapnuto Vypočítat instrukce - což mi nebylo zřejmé. Myslel jsem, že se to týká instrukcí co počítá sám Locus.

Taková chvála mi nepřísluší - hlasové pokyny se z trekking.brf přebraly snadno. Jen jsem trochu upravil prioritu cest. ( Obecna odbočení se podle algoritmu BRouteru hlásí pro odbočky na cesty se stejnou nebo nižší přioritou ( interní věc BRouteru, nesouvisí se silniční klasifikací ) než cesty po které zrovna jedu. Jedte rovně pak pro cesty s nižší přioritou. )

photo
1

Já ten restart GPS taky zažil jen jednou a už jsem to chtěl vypnout ručně, protože ten čas je při jízdě na kole dost dlouhý. Nakonec jsem ale odolal a čekal. On ten restart má být po minutě, ale od prvního zapískání výpadku po znovupřipojení to bylo možná 1,5-2 minuty.

S těmi instrukcemi se to chová vlastně stejně jako dříve. Popisoval jsem to zde: http://www.locusmap.eu/cz/tip-for-the-weekend-voice-only-navigation/ Když nejsou instrukce tak se nenaviguje ale navádí, což je třeba v nezmapovaném terénu lepší.

A chvála za pokyny Ti přísluší, nezapomeň, že já zkoušel ty instrukce implementovat do starých upravených profilů a nepovedlo se mi to :-( Takže zas tak snadné to určit nebylo. Jen pro zajímavost, ty nové profily i po dosazení hodnot ze starých navigují trochu jinak (ignorují více cyklostezky), ale dá se s tím žít :-)

photo
1

GPS - Ja jsem cekal cca 3 minuty of posledniho GPS locku - pak jsme GPX v Lucus manualne vypnul - po 5 s zapnul a fungovalo ( ale obšas nefunguje ani toto, ani jakakoli kombinance Locus-GPS-OFF/ON - Android GPS-OFF/ON - Locus Restart-Airplanemode ON/OFF. Jedina 100% metoda je pro me reboot.

Instrukce - ono by to melo být napsáno radeji Use/Compute Instructions - Použij/vypocítej instrukce, aby to bylo jasnejší. ON použije když jsou, vypocítá když nejsou. OFF smaže i ty, co jsou.

Cyklostezky - ( fyzicke ) mají nejlepší score 1.0. Ale zpracování cyklotras(značení) se v základním nastavením templaty trochu pohlo. Parametr cycleroutes_pref nastavuje preferenci dalkových cyklotras - viz též níže - a penalizaci necyklotras. Místní cyklotrasy nechává beze změny.

Základní nastavení assign cycleroutes_pref 0.2 a assign routelevel 2 # *****) default =2, 1-icn only, 2 +ncn, 3 +rcn, 4 all znamená pro ( jinak totožné ) špatné cesty rovnost


  1. 10 km lokální/regionální cyklotrasy =
  2. = cca 8 km cesty bez cyklotrasy =
  3. = cca 12 km (mezi)národní cyklotrasy.

Ale čím lepší cesta je ( ve smyslu Brouter preferencí pomocí Costfactor ), tím se rozdíl záměrně snižuje, protože pro jinak perfektní cestu je jen malou výhodou , že je cyklotrasou.

Když zdvihneš hodnotu cycleroutes_pref na víc než 0.2. třeba 0.4-0.6, budou se cyklotrasy vic preferovat. Při hodnotě 0.0 se status cyklotrasy ignoruje. Při ( extrémní ) hodnotě 1.0 jsou brány všechny dálkové cyklotrasy jako super, a všechny necyklotrasy budou brány za 2x delší, než by byly s cycleroutes_pref 0

Když zdvihneš hodnotu routelevel z 2 na 3 ( nebo 4), budou se regionalní ( nebo i lokalni ) cyklotrasy považovat také za dálkové a budou se preferovat stejnou měrou jako (mezi)národní. Standardně jsou tak napůl cesty mezi dálkovou cyklotrasou a necyklotrasou, a cycleroutes_pref na ně nemá vliv.

photo
1

Tak jsem to resetování GPS Poutníku dnes testnul znovu asi na 6tihodinové vyjížďce. Signál mi vypadl 5x, z toho 4x naskočil sám, jednou jsem musel udělat vypnutí GPS/letadlo/zapnutí GPS a naskočil hned. Automatický restart v tomto případě nestačil.

S nastavením profilu si ještě pohraji, cycleroutes jsem dal na 0,3, to by docela šlo. Budu muset ale experimentovat spíše routelevel, a pak budu možná cycleroutes zase snižovat. Uvidíme. Jinak navigace šlapala v pohodě, vyzkoušeno na 110 km trase i dvojím přechodem hranic. Někdy jsou sice ty hlášky úsměvně, když mi třeba na polní cestě Locus hlásil, že se mám držet stále v levém pruhu, ale ukázalo se to logické, protože tam byly dvě souběžné polňačky.