Nová databáze a práce se soubory

Josef Žajdlík shared this question 39 days ago
Answered

Rád bych týmu Locusu poděkoval za nového správce dat. Tohle je snad nejlepší změna pro nás, kdo používáme Locus od samých začátků a máme tisíce záznamů a bodů. Především možnost ukládat body a trasy do jedné složky je pro plánovače skvělou novinkou. Jen bych ještě poprosil i ve webové verzi o filtr, umožňující zobrazit jen trasy nebo body z dané složky. Stejně jako to umí apka. Když člověk plánuje třeba týdenní akci a má ve složce různé varianty tras a k tomu spoustu bodů, které jsou s plánováním nějak spojené, je to nyní trochu nepřehledné.

Replies (7)

photo
2

Prave som zacal robit poriadky v trasach a bodoch a cakal som, ze cez web to pojde rychlejsie.

Ale ano, je to konecne uzitocna zmena - tahto sa da jednoduchsie nazdielat jeden adresar so vsetkym co s tym suvisi. Este pridat zdielanie udajov so skupinou a bude to pecka :)

photo
2

Díky za hezký feedback. Ano, na webovém plánovači stále máme co dohánět. Hledání v rámci knihovny i filtry jsou určitě v plánu, jen předtím musíme upřednostnit nějaké jiné priority, takže nemohu slíbit, že to v dotáhneme v nejbližších týdnech. Mezitím se ale ještě doladí i finální podoba těchto funkcionalit v androidu ze které pak budeme vycházet.

photo
1

A bude k tomu aj nejake API? Minimalne na vytvaranie adresarov, upload/download suborov a citanie metadat.

photo
1

Romane, to myslíte webové API? Takové prozatím není v plánu. :)

photo
1

Ano, web api pre https://web.locusmap.app a vlastne aj pre livetrack, kedze je tam integrovany messaging a zdielanie suborov. Ale to je skor na samostany feature request.

photo
2

Určitě o něčem takovém do budoucna přemýšlíme, ale zatím je to daleko. Čeká nás předtím mimojiné synchronizace a modernější práce s přílohami.

photo
photo
2

Také se mi začíná líbit práce s novou strukturou složek. Je super plánování tras na velkém monitoru a použít smíšené složky do šesté úrovně. Jediné co mi ještě chybí, je synchronizace vlastních ikon co mám v telefonu a následné použití v knihovně na webu, to by byla opravdu velká paráda.

A vlastně ještě jednu věc jsem v nové knihovně nenašel, možná jen špatně hledám, ale v minulé struktuře složek šlo vyfiltrovat, když měl člověk různé druhy bodů v jedné složce (a nebyla to geocache), tak mu bylo zobrazeno obsažené typy bodů ve filtru a mohlo se zaškrtnout jen jeden nebo více druhů bodů, ale to jsem v nové struktuře nenašel, je to tam?

photo
1

Ono je jasné, že těch požadavků na stejnou funkcionalitu appky a webu je hodně a je otázkou, které funkce mají nyní v Locus týmu přednost. Za mě je z pohledu cyklistiky třeba zásadní, aby trasy obsahovaly typy povrchů cest i když jsou vytvořené na webu a ne v appce. Kdo někdy plánoval akce pro více lidí tak ví, jak je to důležité. Zatím musím kvůli tomu vše exportovat do Komoot. Přitom Locus tohle umí, ale trasa se musí plánovat v mobilu. Jenže plánovat 100km trasy v mobilu je tak na zničení zraku. Jenže tohle je jen můj osobní požadavek, zcela jiný asi nají kačeři, motorkáři, autaři či běžci.

photo
1

Díky za zpětné vazby, je to tak, na webu toho oproti aplikace ještě chybí mnoho. Věřím, že k tomu ukládání povrchů se dostaneme relativně brzy, protože v tomto případě chybí už jen relativně málo.

Romane, i synchronizace souborů je v našich prioritách celkem vysoko, ale kdy bude možné i na webu možné pracovat s custom ikonami zatím nejsem schopen říct. Toto je velký projekt sám o sobě. Filtry i hledání v rámci MyLibrary zatím na webu zcela chybí a také čekají, než se na jejich implementaci dostaneme.

Leave a Comment
 
Attach a file
You can't vote. Please authorize!
You can't vote. Please authorize!
You can't vote. Please authorize!