This object is in archive! 

[SK] Planovač trasy mi ukázal že trasa má mať cca 13 km . Záznam trasy mi ukázal vyše 16 km.

Karol shared this question 3 years ago
Answered

Kamarát na inej app mal okolo 13km. Kde môžem hľadať problém. Zatiaľ som to skúšal iba na vysokohorskej turistike . Ďakujem pekne

Replies (3)

photo
1

pekný deň. Vaša zaznamenaná trasa je samozrejme dlhší, pretože nechodíte priamo podľa línie toho ako je cesta v mape zakreslené, ale občas niekam zájdete atď ... Môže na to tiež mať vplyv presnosť vašej gps a tiež to po akom intervale máte nastavený záznam trasy. Navyše ak váš kamarát používal inú mapovú aplikáciu, tak táto aplikácia mohla používať iný zdroj máp kde mohol byť cesty zase do mapy trochu inak zakreslené a to tiež mohlo ovplyvniť dĺžku plánovanej trasy.

photo
1

A prosím vás aký interval by som si mal nastaviť?

photo
1

Išiel som rovno a app mi ukázala toto. Viď foto

photo
1

Upozorňujem že nie som Officiální podpora, iba som videl váš príspevok a snažil som sa vám pomôcť. V nastavení nahrávania trasy sa dá u každého profilu nastaviť po akých intervaloch času či dĺžky (alebo oboch) sa bude trasa zaznamenávať. Ja mam treba u profile chôdze nastavené 15 metrov a 15 sekúnd. Ale podľa snímky obrazovky čo ste mi poslal to skôr vyzerá buď ako nepresnosť GPS a alebo niečo iné. Radšej počkajte na odpoveď Officiální podpory.

photo
1

Ok. Ďakujem veľmi pekne.

photo
1

Dobrý den,

důvodů může být více, tak jak píše p.Král.

Podle screenshotu co jste poslala to vypadá na nepřesnost GPS, doporučuji zkontrolovat nastavení GPS

1) Ujistěte se, že Locus Map má všechna systémová oprávnění týkající se přesného přístupu k poloze.


Pokud máte Android 10, vyberte možnost „stále“.


2) Ujistěte se, že Locus Map je vyloučen ze všech způsobů optimalizace baterie.


Podrobné pokyny naleznete na adrese http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:faq:gps_lost_fix_android6 nebo zde: https://dontkillmyapp.com/.


3) v části Nastavení zaostření> GPS a senzory> vypněte GPS auto-off


4) v nastavení Locus> GPS a senzory> zapněte polohu podporovanou službami Google Services


(pouze pokud používáte úplné služby Google, nejen řešení MicroG)

S pozdravem

Adéla Voldánová

Replies have been locked on this page!