[CZ] Oznámení waypointů

Josef Žajdlík shared this question 4 months ago
Answered

Mám trasu, která obsahuje waypointy. Protože jde o noční pochod, potřeboval bych, aby mě na ně Locus zvukově upozornil. Vím, že umí upozornit na body ve složce, ale umí to i s waypointy trasy? Případně, je nějaká možnost waypointy hromadně uložit do složky?

Replies (2)

photo
1

Dobrý den Josefe,

Locus Map standardně na průchozí body hlasově upozorňuje během navigace, pokud jsou opatřeny názvy.

photo
1

Tak to děkuji, vůbec mě to nenapadlo. Musím to zítra vyzkoušet.

photo
1

Tak jsem to dnes vyzkoušel. Měl jsem trasu bez nav. příkazů, ale na cestě 10 WP. Dal jsem navigovat po trase, Locus si vytvořil nav. příkazy, ale waypointy ignoroval. Takže nevím... Nicméně mě napadlo trasu vyexportovat do KLM, pak znova načíst a při importu body vyseparovat do samostatné složky. Takže by mělo fungovat klasické Upozornění na bidy.

photo
1

můžete prosím poslat tu trasu pro otestování?

photo
1

Zkusil jsem to na téhle trase https://link.locusmap.app/t/ofzmhh Stačí to takto nebo chcete poslat GPX či KMZ soubor? Tohle ale byla jen testovací trasa. Skutečnou, kterou potřebuji je tahle: https://link.locusmap.app/t/c5ueta Je importovaná z Mapy.cz a jsem v ní waypointy se zastaveními křížové cesty a varováním na odbočky, které bych mohl v noci přehlédnout.

photo
1

Díky, otestováno. Locus bohužel při spuštění navigace waypointy ignoruje, což je chyba. Podíváme se na to.

photo
1

Tak podle hlavního vývojáře je to takhle správně - ty waypointy totiž nejsou umístěny přesně na trase a Locus Map je nedetekuje jako via pointy, které dokáže hlasově notifikovat. Pro plánování použijte Locusí plánovač a místa, kudy chcete projít nebo projet, přímo sázejte do trasy - tak máte jistotu, že je bude Locus Map hlásit.

photo
photo
1

Or place the points in a folder and activate the alarm for this folder

Leave a Comment
 
Attach a file