Live tracking after crashing Locus map

Bartosz shared this problem 54 days ago
Not a Problem

[PL]

Cześć.

Uruchomiłem Locus map i udostępniłem śledzenie na żywo. Po kilku godzinach działania aplikacja zamknęła się i pokazał się ekran telefonu. Śledzenie zatrzymało się. Włączyłem aplikację ponownie i udostępniłem śledzenie na żywo. Niestety już do końca moja pozycja pokazywała poprzez stronę www moją stałą pozycję tam, gdzie nastąpiła awaria. Aplikacja na moim telefonie pokazywała że wszystko idzie dobrze i udostępnianie działa. Nawet widziałem momenty, gdy byłem sprawdzany.

Co dzieje się, że aplikacja zamyka się sama i to śledzenie nie działa poprawnie?

Czy możecie to sprawdzić?

Replies (3)

photo
1

Hi,

we apologize for the inconvenience but the live tracking feature awaits a major overhaul. If a crash occurs, please stop and restart the live tracking to renew the session properly. Thanks for understanding.

photo
1

Chyba coś odkryłem. Robienie krótszych sesji jest lepsze. Dla próby zrobiłem 1-2 minuty. I wygasły one. W tak krótkim czasie nie zawiesił się Locus map.

W opisywanym powyżej problemie moje sesje ustawiałem na 23 godziny 59 minut. Wtedy kilkukrotnie Locus map zawieszał się. Po około 1 godzinie i później kilka razy.


Czy są jakieś rekomendacje w ustawieniu czasu życia linku do śledzenia na żywo?

photo
1

The default refresh time is 15 seconds. If Locus stopped working after 24 hours it is possible it was closed by the system - do you have it excluded from all means of battery optimization and does it have access to the location permitted all the time?

photo
1

Tak oczywiście.

photo
1

Optymalizacja baterii wyłączona, zgoda na lokalizację udostępniona.

photo
1

Znalazłem jedną optymalizację, która nie była wyłączona. Wybrałem się na wycieczkę dzisiaj i nie włączyłem śledzenie na żywo. Locus map zamknął się sam po 2 godzinach 37 minutach działania. Rejestrował dalej ślad. Uruchomiłem Locus Map ponownie i dokończyłem jazdę. Ślad wysłałem do chmury.

Coś nie działa poza śledzeniem na żywo. Czy możecie zobaczyć?

photo
1

I jeśli miałbym włączone śledzenie na żywo, to po tych 2 godzin 37 minutach już by nie pokazywało mojej pozycji aktualnej.

photo
photo
1

Bardzo dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie. Podejrzewałem też, że może mój smartfon jest przeciążony lub brakuje pamięci RAM. Mam 3GB ram i wystarczająco miejsca na dane. Android 9.

Niewykluczone, że też może mieć jakiś to wpływ. Mam w tym samym czasie uruchomiony gps, dane komórkowe, bluetooth, odtwarzacz youtube music, Locus map i funkcję śledzenia na żywo.


Oczywiście próbowałem zatrzymać funkcję śledzenie na żywo i uruchomić od nowa, ale tylko na moim ekranie wyglądało to, że działała dobrze.

Być może, gdybym jakoś mógł unieważnić link do śledzenia i aktywować go ponownie, mogłoby to się naprawić problem na jakiś czas.


Cieszę się, że funkcja będzie naprawiana.

photo
2

Hi,

we aren't able to simulate the reported issue. We are waiting for more feedback from other users with the same problem. For now, I'm closing the topic with the possibility of re-opening it when we have more information on how to simulate the issue.

Leave a Comment
 
Attach a file