[CZ] Centrování pozice v závislosti na směru a rychlosti

Marek shared this idea 2 months ago
Declined

Začínám používat Locus jako navigaci na kole. Báječně funguje v držáku společně s funkcí "držet pozici uprostřed", ale někdy je těžké se rychle rozhodnout o dalším směru, protože plocha mapy je příliš malá (třeba telefony s úhlopříčkou 16:9 - alias nudle). Změna měřítka podle rychlosti moc nepomáhá, ztrácí se pak důležité detaily.


Protože dozadu nejedu, přijde mi užitečné rozšířit funkci "držet pozici uprostřed" na "držet pozici dle směru".

Představuji si to takhle:

1) pokud stojím, nebo je rychlost malá, nebo mám zapnutou rotaci mapy, mapa bude vycentrovaná na střed

2) pokud jedu na sever, mapa se vycentruje na střed spodního okraje obrazovky

3) pokud jedu na severozápad, mapa se vycentruje do pravého spodního rohu obrazovky

4) ... a obdobně pro ostatní směry - viz přiložený obrázek


32b075015b63684b9c7130f40f1f9f59Funkce by se mohla zapínat dlouhým podržením ikony pro centrování (*) - teď už tam jsou 2 položky.

Potěšila by mě možnost podrobného nastavení:

1) hraniční rychlosti kdy se mapa začne přesouvat

2) pozice jednotlivých "rohů"

- třeba při zapnuté navigaci je zabitý levý horní roh

- při zobrazení vlastní obrazovky jsou zase nepoužitelné spodní okraje

- při využití vlastního panelu je zabraný pravý okraj, ...


a tak bylo šikovné, si je moci posunout podle toho, co používám.

3) jak rychle se bude reagovat na změnu směru

Comments (3)

photo
1

Zdravím Marku,

děkujeme za nápad a precizní popis. Musím říci, že takové množství nastavení pro relativně menší a základní věc, mi přijde trošku moc.

Zkoušel jste existující nastavení ovládání > hlavní obrazovka s mapou > posunout mapový kurzor? Tohle zapnuté nastavení spolu s aktivní rotací mapy, způsobí posun středu mapy níže a tedy vždy větší viditelný kus mapy před vámi.

Není to takto dostačující?

Jiří M. aka Menion

photo
1

Děkuji Menione za rychlou odpověď. Funkci posunout mapový kurzor jsem neznal a i když rotaci mapy nemám v lásce rozhodl jsem se, že jí dám ještě šanci. Zkusil jsem ji dnes na projížďce a výsledek je: ano, to je ono, jen kdyby se to nerotovalo :o). Nevím jak ty, já se v nezorientované mapě prostě ztrácím. Jsem naučený že sever má být nahoře a když tam není, tak mě to mate. Navíc je rotace na mém telefonu tak rychlá, že při jízdě v podstatě ani nevidím, kde vede cesta (jak se kolo třese, tak se to míhá sem a tam a je těžké "zaostřit").

Tím výčtem nastavení se nenechte zastrašit. Locus zbožňuji mimo jiné pro to, že nastavení neskrývá a mohu je štelovat. Tak nějak jsem cítil, že stejně je interně bude nutné nastavit, tak proč mi je nedat na hraní, že :). Ale spokojím se samozřejmě i s nějakou automatikou :).


Kdybych mohl nějak pomoct, stačí napsat.

photo
1

Zdravím,

no ... kdyby to nerotovalo :). Já mám s rotací zase celkem pozitivní zkušenost. Hloupé samozřejmě je, že i vektorové mapy rotují texty, což často jiné apky nedělají, ale kromě toho, je rotace užitečná že je jasně vidět další akce ... tedy i když jedete na jih, je jasné že viditelné doleva je opravdu doleva a ne na druhou stranu :).

Pokud mapa hodně skáče, doporučuju v nastavení u senzorů, zapnout rotaci podle GPS a ne podle senzoru. Pak bude rotace opravdu pěkně plynulá.

Pokud je to tedy ono, pak posun mapy bez rotace ... no ještě je tu jedno šílené řešení, které je v podstatě to co chcete ale bez automatické změny ... dlouhý stick na tlačítko "centrace" vlevo dole a tam je možnost "Nastavit vlastní střed mapy". Tím se dá jednorázově ten střed posunout. Nicméně je to dobré pokud víte, že pojedete X hodin jedním směrem.

Alespoň tedy tak. Bohužel možnost automatického posunu bez rotace myslím že využije velmi málo lidí a upřímně nepřijde mi to jako tak praktická věc. Díky za pochopení.

Jiří M. aka Menion