This object is in archive! 

[CZ] Aktualizace geocaches

Martin Persich shared this question 8 years ago
Answered

Rád bych se zeptal, zdali s poslední verzí programu Locus Pro 3.14.2 nedošlo ke změně algoritmu při aktualizací geocaches nebo došlo ke změně u firmy Groundspeak. V minulosti nebyl problém ani s účtem "Member" aktualizovat větší počet keší. Po včera provedené aktualizaci Locus Pro již toto není možné, zobrazí se přitom poněkud matoucí zpráva s údajem "525600 hodiny" (viz příloha).

Replies (9)

photo
1

Zdravím Martine,


hmm zajímavé. @arcao, nevíš o tom prosím něco? Jinak na straně Locusu ani doplňku Geocaching4Locus k žádným změnám nedošlo co vím. Na straně Groundspeaku ale též nevím že by se v tomto ohledu něco změnilo.


Osobně bych doporučil zkontrolovat datum v telefonu, zda je v pořádku a případně se v Geocaching4Locus add-on odhlásit a opět přihlásit.


Výjimečně vím, že se stávají dočasné problémy přímo na geocaching.com, které ale byly většinou do dne vyřešeny, takže případně chvíli počkat.

photo
1

Ahoj,


Jo tohle je hláška na straně add-onu. Nevypršel ti PM účet? On totiž add-on moc nedokáže tyhle změny typu účtu rozeznat. Každopádně by mělo stačit odhlásit se a znovu přihlásit, protože informace o typu účtu se zjišťují jen při přihlašování.

photo
1

Ahoj,

díky za rychlou reakci, dostal jsem se k počítači zase až teď večer. Bohužel PM účet nemám, jen základní "Member", ale i s ním nebyl žádný problém aktualizovat (nebo stáhnout) najednou třebas 500 keší. Naposledy jsem takto aktualizoval množství keší v okolí Frýdku-Místku odpoledne v pondělí 4.1.2016. Ano, slyšel jsem o limitu 3 keší / den, ale fungovalo to, tak jsem to neřešil ... Tím, že mi aktualizace keší jely naprosto bez problémů a jiné typy keší jsem stahoval poměrně jednoduše přes "c:geo" s následným exportem do Locusu jsem prozatím "neměl potřebu" PM.

Večer jsem zkusil totéž na mobilu u dcery, ta má ještě verzi Locus Pro 3.14.1 a se stejným výsledkem. Dala požadavek na aktualizaci šesti keší a skončilo to stejnou chybou. V minulosti rovněž bez problémů funkční. Zkusil jsem se odhlásit a znovu přihlásit (přestože poslední přihlášení bylo vynuceno tuším v průběhu vánoc a mám pocit, že to vyžaduje opětovné přihlášení jednou za 3 měsíce ...) a s jediným rozdílem - chybová zpráva je: "Dosáhl jste limitu stažení plných detailů pro -1 keše za 525600 hodiny. ..." Ten časový údaj vypadá "zajímavě" (ale nepřišel jsem, proč zrovna takové číslo, nijak "zajímavě" z hlediska programátora se mi na první pohled nejeví ...), ale ještě ten počet "-1" (to možná bude někde 0xFFFF ?).

A ještě malá uživatelská poznámka / námět : při hromadné aktualizaci keší se aktualizovay jen základní informace, ale nešlo automaticky aktualizovat najednou i jejich "listingy", což by možná (případně přes nějakou konfigurační volbu, tak jako je tomu u aktualizace jedné keše samostatně) nebylo špatné...

Díky.

photo
1

Ahoj,

ještě jeden postřeh. Přihlásil jsem se před chvíli na stránku geocaching.com z počítače a po rozkliknutí detailu s listingem jedné keše se stránka automaticky (po cca 10 sec) přepsala na nabídku PM. To jsem viděl poprvé, takže asi opravdu nějaká změna na straně Groudspeak ...

Martin

photo
1

Ahoj,


tak potvrzuji chybu. Stačí stáhnout 3 keše, aby se zobrazila tato hláška. Bohužel ta hláška se zobrazuje na základě vrácené chyby z volání na hledání keší, takže to nejde nijak obejít. Napsal jsem Groundspeaku, tak uvidíme, co odpoví.

photo
1

Ahoj,

tak jsem zkusil znovu aktualizaci po cca 25 hodinách od okamžiku, kdy se mi "chyba" poprvé včera objevila a opravdu - opět šly bez problému aktualizovat 3 keše a další už ne. Groundspeak tedy v minulosti zřejmě toleroval stahování více keší přes toto rozhraní i pro řadové "Member" členy, přestože na webových stránkách to bylo omezeno (cca půl roku jsem to takto bez problému provozoval). Očekávám tedy jejich odpověď v podobném duchu... Řešením asi tedy bude PM účet (přeci jen Locus s doplňky je mi nějak tak sympatičtější než c:geo :-) ).

Martin

photo
1

Zdravím pánové,


zajímavé, to zase pánové nahoře něco vyrábí. Mrzí mě komplikace ale jak je vidět, není v mé ani Arcaově moci s tím něco udělat. Oni vědí jak na k tomu PM donutit :/.

photo
1

Ahoj,

tak to vypadá zatím špatně:

We recently became aware of the fact that some third-party developers were using certain calls in the API to avoid the required limitation. As a result, we have modified specific calls to enforce the limitation for basic members.

A to přitom nedělám nic navíc, než ta jejich Geocaching Intro aplikace, kde samozřejmě takové omezení není. :(

Mimochodem teď koukám, že ta jejich Geocaching Intro povoluje lovit tradičky jen s terénem 1 u BM. S tímhle přístupem se nedivím, že většina lidí na Androidu požívá c:geo, bohužel.

photo
1

Ahoj,

díky za info. Přiznávám, podle všech posledních indicií jsem odpověď v podobném duchu čekal. Já jsem se už mezitím vyrovnal s tím, že jdu aktivovat PM. :-) Ale mám obavu, že i v důsledku toho teď určitě dost lidí přejde z Locusu na c:geo, což je podle mého obrovská škoda. Tři keše jsou opravdu hodně málo, ještě kdyby to bylo alespoň tak 20-30, s tím by se dalo nějak fungovat, ale jen 3 ... :-( Jen by mě zajímalo, jak to bude v budoucnosti vypadat s c:geo a kdy se to pokusí nějakým způsobem "zkomplikovat". Nezdá se mi příliš "korektní" omezovat a diskriminovat tvůrce, který se snaží vytvořit aplikaci s využitím definovaného API a pravidel a přitom mlčky tolerovat aplikaci, která ta pravidla vůbec neřeší ...

Díky za program a podporu.

Replies have been locked on this page!