[CZ] Navigace - možnost zadání průběžných bodů

Petr Püschel shared this question 6 years ago
Answered

Předem bych chtěl opět poděkovat za skvělou aplikaci. Před dovolenou v Německu jsem si připravil offline mapy na paměťovou kartu. Také jsem měl připravené a uložené téměř všechny cílové body mých výletů i některé trasy.

Mobil jako navigace v autě se mi velmi osvědčil, bylo velmi snadné jezdit i v místech, kde jsem předtím vůbec nikdy nebyl...

Co mi ale chybělo a bohužel jsem nijak nepřišel na to, jak připravit navigaci jinak než s možností zadání startovního a cílového bodu. Co kdybych chtěl mezi startem a cílem zadat ještě třeba další tři místa, která chci cestou navštívit? Mohu navigovat "po částech - tedy vždy zadat dva bodu (start - bod 1, bod 1 - bod 2, bod 2 - bod 3, bod 3 - cíl), ale to se mi nelíbí.

Jakým způsobem si mohu například těsně před cestou (nikoliv doma u PC) na mobilu připravit celou trasu kudy mám v plánu jet?

Děkuji

Comments (10)

photo
1

Zdravím Petře,


přesně pro tento účel existuje v locusu funkce "Přidat novou trasu & měření"


Návod zde http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:functions:add_new_route_measure

photo
1

Menion - děkuji za velmi rychlou reakci.

Pročtu si si ten návod a co nejdříve vyzkouším v praxi.

Děkuji :-)

photo
1

Zkouším zatím jen tak doma bez zapnuté GPS ...

Pro začátek trochu zadrhávám, ale už jsem si vytvořil vlastní trasu po městě s postupným zadáváním bodů mezi start a cíl. Tohle se po pár pokusech naučím ...

Jen mám ještě dotaz: ten Horní panel Výběr šířky (č. 1)

Vůbec nevím jak jej dostat na displej (ne že by zrovna toto bylo klíčové, ale trochu mě to zmátlo ... netýká se to nějaké starší verze Locusu ?)


Omlouvám se - už jsem o našel: Nastavení - Definovat šířku

:-)

photo
1

K tomu zadávání - zkuste si nejdříve zapnout "výpočet navigace" tlačítkem 5. Když bude svítit modře, tak pak zadávejte nové průjezdné body.


Ad šířka - doplnil jsem manuál. Díky

photo
1

Paráda! Nyní se ještě zkusím něco zeptat: zapnu tlačítko 5, zadám způsob navigace (rychlá/krátká/...) a přidávám postupně body. Mohu vložit pak nějaký bod mezi dva předešlé (pro případné upřesnění trasy) jinak než "tažením" té vektorové spojnice? Asi ne, že? Smazat lze jen poslední, například omylem přidaný bod. Každý další zadaný bod se bere jako další v pořadí trasy, nelze ho samostatně zvolit mezi nějaké dva již v trase započítané. Je to tak?


P.S. jinak Locus se mi zatím líbí čím dál víc. za posledních 14 dní jsem s ním udělal větší pokroky než celé první 4 měsíce po zakoupení. Jsem z jeho možností nadšen. Jediné pro mě limitující je ten 4" displej na mobilu (480x800 bodů) :-)

photo
1

Přidání je možné opravdu jen tím tažením, nicméně i tak lze bod zadat přesně, jen je tam krok navíc. Vytáhnště spojnici, tím se vám udělají dvě čáry místo jedné předtím a vznikne nový bod. A pak na tom bodě dlouze podržte prst a lze ho editovat, tedy nastavit přesné souřadnice. Stejně tak ho lze i smazat, tzn. není nutné tlačítkem mazat vždy ten poslední.


Tak snad se bude líbit i nadále :)

photo
1

... jo jo to tažení spojnice a následné upřesnění bude tohle řešit. Šlo mi o to, že například pro trasu autem mám měřítko třeba 10 nebo 30 km a nedá se trefit přesně daná komunikace či místo, kudy chci projíždět. Pokud ten "šoupnutý" vložený bod pak mohu editovat do přesné pozice tak to bude vyhovovat. Děkuji

photo
1

Mám také jeden dotaz:

Jak lze smazat nepotřebné "Naposledy použité" trasy/body ?

Dík

photo
1

Zdravím,


naposledy použité body jsou uloženy v souboru


Locus/data/config/get_location_recently_used.lb


naposledy použité trasy pak v adresáři


Locus/cache/nav_tracks


Takže jak soubor tak adresář lze smazat, čímž se smažou příslušné seznamy.

photo
1

Dík, jak jsem si s tím hrál, mám tam spoustu nesmyslů.