[CZ] Pokročilý správce tras

onelook shared this idea 10 years ago
Gathering feedback

Postupně mi pořád přibývají zaznamenané trasy (a nejsem asi sám). Mám již v Locusu stovky zaznamenaných tras a špatně se mi v nich orientuje. Jedna možnost je snažit se nějak pojmenovat, ale není to na to vždy čas a podle názvu se to také neorientuje ideálně. Uvítal bych např.:


1) V detailu trasy možnost zobrazit malou mapičku s vykreslenou trasou (podobně jako u bodů nebo na zvláštní záložce). Tedy zobrazení v takovém zoomu, aby tam byla vidět celá trasa a bylo poznat, o jakou trasu jde. Že nebudou vidět detaily, to nebude vadit. Bude zřejmě, co je to za trasu.


2) Možnost rychlejšího přejmenování trasy. V seznam stop při přidržení prstu na trase zobrazit menu s možností přejmenování. Nyní je nutné prokliknout do trasy, tam teprve kliknout na ikonku a zvolit přejmenování. Když chce člověk přejmenovat větší množství tras, je to zbytečně otravné. Přidržení prstu na trase není nijak jinak využité. Do téhož menu bylo vhodné dát i další často používané akce jako zobrazení/vycentrování na mapě apod.).


3) V seznamu tras se zobrazuje název trasy, doba a délka. Chybí mi tam datum a čas pořízení, pokud není v názvu trasy.


4) U trasy by se hodila možnost přidání nějakých metadat. Např. jakým způsobem byla trasa zdolána (pěšky, kolo, auto, ...) + zobrazení ikonky i v seznamu tras. Informace by se měla exportovat i do GPX.


5) Mít možnost najít trasy, které prochází poblíž zvoleného bodu. K tomu bylo vhodné zřejmě ukládat alespoň u každé trasy bounding box (ohraničující obdélník) a u tras, které ohraničujícím obdélníkem zasahují poblíž zvoleného bodu projít všechny body trasy (body jsou v prakticky vždy dostatečně blízko sebe na to, aby bylo nutné zkoumat vzdálenost od jejich spojnic). I když to bude chvilku trvat, pořád to bude mnohařádově rychlejší, než když budu procházet trasy ručně. Důvod? Trasy typicky začínají a končí v místě, kde bydlím. Takže řazení podle vzdálenosti od počátku/konce je mi celkem k ničemu. Když chci najít trasu na určitá místa, tak jediná možnost je zobrazit všechny trasy na mapě, zobrazit si daný výřez mapy, na daných trasách klikat a skrývat je, a nakonec intertovat označení, čím se zobrazí právě jen původně skryté trasy. Je to zdlouhavé a Locus je při tom velice líný (mnoho zobrazených tras).


6) Když zobrazím trasu na mapě (ikonkou mapičky u trasy), tak by bylo fajn, kdyby se zvolil vhodný zoom a pozice mapu, aby trasa byla vidět celá a zabírala velkou část obrazovky.


7) Při zobrazení detailu trasy ze seznamu tras možnost swipování na další trasy (přejetí prstem přes obrazovku nebo třeba záhlaví trasy) - prostě možnost rychle procházet trasy bez vracení zpět do seznamu tras (vrácení zpět do seznamu, pamatování si řádku, na který jsem kliknul naposledy a kliknutí na následující není vhodný způsob procházení tras).


Jsou ta takové různé nápady. Nejde mi ani o konkrétní provedení zrovna těchto změn, ale obecně o zlepšení možnosti organizace tras.


Nebo jakým způsobem spravujte větší množství tras v Locusu? Jak se v tom orientuje, jak hledáte trasu (když chcete např. jet po stejné trasa, po které už jste jeli)?

Replies (1)

photo
1

Trošku se bojím, že ten "nápad(y)" je tak obsáhlý, že málokdo má chuť jej přečíst.


Našel jsem odvahu a dočetl nyní až na konec. Věřím, že s posledními verzemi Locusu se práce s trasami značně zlepšila, je to tak? Je tam tedy ještě něco zásadního, co by organizaci výrazně pomohlo, nebo lze obecný nápad "zlepšení práce s trasami" považovat za hotový?

Leave a Comment
 
Attach a file