This object is in archive! 

[CZ] Pomalé vykreslování mapy

onelook shared this problem 8 years ago
Not a Problem

Zdravím, mám problém s rychlostí vykreslování mapy. Pořídil jsem si nový mobil s relativně slušným HW (Vodafon Smart Ultra 6), prakticky všechno běhá velmi svižně ... až na Locus. Obyčejný posun dlaždicové rastrové offline mapy je v případě, že měřítko zobrazení není 100 %, velmi trhané. Skoro mi to připadá, jak kdyby Locus měnil velikost těch bitmap při každém překreslení (tedy posunu o pár px) místo toho, aby si je udržoval v cache již velikostně přizpůsobené. Týká se to i posunu, kdy nedochází k načítání nových dlaždic. Ale zatím jsem to nezkoumal, třeba je problém jinde.


I v případě, že mapa je zobrazena v měřítku 100 % (což u FullHD není vždy praktické), tak posun je viditelně pomalejší než v jiných programech - třeba prohlížeči fotek, jiných mapových aplikacích apod. Tam to již z uživatelského pohledu moc nevadí, ale nejspíš to má negativní dopad ve spotřebě (vyšší zátěž CPU).

Replies (1)

photo
1

Zdravím,


určitě máš srování s předešlým telefonem. I tam byl stejný problém? Předpokládám že nikoliv. Pak bych se podíval jestli někde na mapě nevisí nějaký balík tras, bodů atd. které nejsou potřeba, případně WMS, overlay, stínování.

Replies have been locked on this page!