[CZ] Propojení s autonavigací

MartinV shared this question 6 years ago
Answered

Chtěl bych se zeptat jak nejlépe vyřešit situaci, kdy v Locusu najdu místo, na které bych se chtěl nechat navigovat pomocí jiné navigace. Prostě našel jsem výlet, ale musím tam nejdřív dojet autem (že umí navigaci pro auto i Locus samozřejmě vím, ale to není předmětem dotazu).


Teď to používám následovně:

  • najdu místo na mapě kam chci jet podržím na něm prst a vylistuji detail bodu
  • kliknu na ikonu 5572166ba86cf9c554afea6c86a31fef, zvolím "Mapové aplikace" a z výběru zvolím aplikaci, kterou chci použít pro navigaci.

A teď ty otázky:


1. Chtěl jsem zkusit "Magic Earth Navigation & Maps" a v seznamu aplikací se neobjevila. Lze ji tam nějak doplnit?


2. Zkoušel jsem několik navigačních sw (BeOnRoad, MapFactor, Here, kdysi dávno i Sygic, TomTom), ale ani jeden nedokázal po převzetí souřadnic z Locusu vypočítat navigaci v případě, že zařízení bylo offline. Ty softwary si to nedokázaly přehodit na nějaké jim srozumitelné místo a hlásily, že tam kam chci, nelze navigovat. Chápu, že souřadnice bodu, který jsem jim poslal, může být třeba vedle silnice. Při připojení k Internetu si to nějak přeloží a nabídne nejbližší známé místo. Pro plánování v terénu popř. v cizině je to nešikovné.

Nemáte nějaký tip jak na to?

Replies (5)

photo
1

Zdravím Martine,


postup který používáte je naprosto korektní a po pravdě mě aktuálně jiné řešení nenapadá. Locus po kliknutí na vybranou aplikaci zasílá souřadnice a i jméno bodu a jak s nimi volaná aplikace naloží, je už na ní. To že není schopná vzít poslané souřadnice a rovnou je použít, je už problém přímo dané aplikace.


Nicméně přímo v menu jsou řítomné ikony na Sygic a Navigator a minimálně Sygic mi i při vypnutém internetu funguje korektně. Přiznám se že se mi nechce všechny aplikace zkoušet protože i když potvrdím (pravděpodobně), že máte pravdu, tak s tím opravdu nic nesvedu.

photo
1

Díky za reakci, bohužel Sygic si zrovna nerozumí s mým Sony Xperia Z1C. Bylo by možné přidat do mapových aplikací Magic Earth Navigation & Maps?

photo
1

No tohle moc není o tom co můžu nebo nemůžu ... jak jsem psal "jak s nimi volaná aplikace naloží, je už na ní" ... pokud tedy vámi zmiňovaná aplikace není naprogramovaná tak, aby reagovala na Locusí volání, já s tím nesvedu a jediná možnost mi přijde kontaktovat vývojáře aplikace aby přidali podporu pro tzv. "geo intent".


Nicméně apku jsem si nainstaloval a zdá se že funguje ... spodní menu u bodu > mapové aplikace > pak hned dejte ikonu (první nebo druhá), kde budete mít možná i číslo které říká kolik aplikací se pod tím skrývá a tam by měla být ta vaše. V další verzi tohle tlačítko právě kvůli tomu bude přejmenované, aby bylo jasnější co tam je ...

photo
2

Je třeba dát bacha a dodržet postup. Sám jsem si myslel, že to předávání souřadnic nefunguje a ono to je je jinak.


V Locusu podržím prst na mapě v požadovaném místě. Zbrazí se jméno místa nebo alespoň ulice, na to cvaknu.

Nyní dole cvaknu na symbol mapa s otazníčkem

Zobrazí se menu, kde je vyhledávání, případně něco dalšího. Cvaknu na "Map app" /mám to v Eng/

A zde!!! Je možné, že tam je můj navigační program, ale na něj cvaknout nesmím, musím cvaknout na ikonu Maps (a nejspíš bude u ní i číslo) a až nyní si vyberu ten můj program !!!

Mě takhle šlape Aponia (Be-on-route), Copilot, /Kdo používá Waze, ten se pokusí najít nejbložší adresu. Tak mu to hledání přerušte v horní liště šipka vlevo a měl by začít navigovat na naše požadované místo/

photo
1

SKVĚLÉ máte pravdu, mě nenapadlo, že by to mohlo být ještě potopené v dalším menu. Díky.

Leave a Comment
 
Attach a file