Export notes from mobile phone to my profile on the website geocaching.com

Ivan KLIKA shared this question 4 years ago
Answered

I have a problem with saving and exporting notes from Locus Map Pro the add - Geoocaching4Locus. When I write a note and give instruction to save, unfortunately the notes not to save. When I re-open my notes, notes field is empty and there's nothing there.


Also I do not understand why notes from a mobile phone can not be exported to my profile on the website geocaching.com. In contrast, imports from the website to my mobile phone is possible and it works without a problem.

Replies (15)

photo
1

Good day Ivan,

from your description is not perfectly clear if we talk about some problem in Locus Map or add-on Field notes. Little confusing, but geocaching4Locus probably has nothing to do with this.


Anyway, may you please write us here more precisely your exact steps, so we may follow them and identify a problem? Thank you

photo
1

Good day and thank you for your quick response.


Unfortunately, I do not know exactly what functions in Locus is related with my descriptions. In annexes I sent three pictures to show where I have a problem.

When I click on the details of any specific cache, so I see on the mobile phone display - (Picture 1) and next step is click on the icon in the main menu caches.

The next step is to click on an item Notes - (Picture 2) and on the next picture is just problem which I need to resolve - (Picture 3).

There are two possibilities. Either I upload my notes stored in my profile on geocaching.com - it works perfectly or I write a new note, and save it on my mobile phone - it does not work. When I open the note anytime thereafter, the note has not been saved.

In my experience it is not yet possible to export notes from Locus in mobile phone to a profile on geocaching.com, why ?

photo
1

Good day,

As I see on Picture 1, color below title "Prague Tribute" is grey, this means some temporary point. How you get this cache/point? If point is not stored in database, there is no place where to store notes permanently ( here should be some notification that data won't be saved ). To keep notes permanently, it is needed to save point into Locus database by "import" ( or on screen 1, by first bottom left button ).


I just do not understand "not yet possible to export notes from Locus in mobile phone to a profile on geocaching.com", because few lines above you wrote " I upload my notes stored in my profile on geocaching.com - it works perfectly". Please explain. Btw. in more private topics like questions and problems, feel free to write us in Czech ;).

photo
1

Zdravím,


asi neumím správně používat všechny funkce Locus Pro. Momentálně mě nejvíce trápí to, že se mi neukládají poznámky zapsané ke kešce v mobilním telefonu. Po příkazu "Uložit" se nic nikam neuloží (mám zapnutou Live map a nemám kešky uložené). Následně je pak ani nemohu exportovat do poznámek na geocaching.com (viz obr. 4), kam si je někdy zapisuji na svém PC.

Přitom obrácený postup funguje - když v mobilním telefonu (jsem v módu Live map) (obr. 3) zadám u poznámky nahrát (upload), tak se mi bez problémů stáhnou do mobilu moje poznámky, které jsem předtím uložil na webu a můžu je ihned používat.


Ten šedý pruh u atributů keše znamená, že ji nemám staženou v mobilu (jsem v módu Live map) a nemohu pak tedy veškeré operace, např. ukládání poznámek ukládat v mobilu ani je potom exportovat na web ? (všiml jsem si totiž, že teprve po uložení dat o keši v mobilu se např. zobrazují waypointy, jinak v módu Live map ne.

Po zalogování kešky mi to totiž pořád píše, že bod nebyl uložen v databázi - ale kde ta databáze má být vlastně uložena - v mobilu nebo na webu ? Musím tedy každou kešku stáhnout do databáze, kterou si vytvořím v mobilu ?


Díky Ivan

photo
1

Zdravím,


zkusím to trošku vysvětlit. "Live mapa" funguje tak, že při pohybu mapy stahuje z internetu nová data, tedy nové kešky, které vždy "přepíší" ty stažené v předchozím kroku. Je to velmi užitečná funkce pro rychlý přehled oblasti případně lovení obyčejných tradičních keší. Nicméně v případě, že si ke keších chcete dělat požnámky, to příliš vhodné není.


Koukněte prosím zde na popis jak přes tento doplněk stáhnout keše do Locusu a zároveň je uložit do Locusí vnitřní databáze. Tak budou body a hlavně jejich změny trvale uloženy v aplikaci a nebude docházet k těmto ztrátám.


Zkuste a kdyby cokoliv, určitě napište, rád pomohu.

photo
1

Dobrý den,


díky za přechod do českého jazyka, je to pro mě jednodušší k popisu problému. Z výše uvedeného popisu, ani odkazu na helpdesk bohužel není zřejmé, zda je export poznámek z Locusu na web GeoCaching.com vůbec možný. Jestli ano, tak stále nevím jak ? Jestli ne, tak tuto záležitost uzavřu tím, že si budu psát poznámky na papír a vždycky večer, až si sednu k PC, tak je budu ručně přepisovat do poznámek na webu GC.com, abych je pak mohl mít uložené a dostupné někdy v budoucnu.

To se mi zdá jako dosti krkolomný postup, když obrácený postup funguje skvěle. Např. si vyluštím 10 různých mystery keší, vypočtené souřadnice nebo indície si zapíšu na PC do poznámek na webu GC.com, no a pak v terénu jen kliknu v mobilu v poznámkách na tlačítko "nahrát" a hle, jsou tam a můžu je používat. To je celé co bych potřeboval objasnit.


Alespoň já nyní chápu definici pojmu "Locusí vnitřní databáze" tak, že je to vše, co si já sám uložím (stáhnu) ve svém mobilním zařízení a mohu ji pak pouze updatovat importem gpx souborů, zapisováním poznámek, doplnění waypointů, přidáním foto, apod. ? Pokud aplikace funguje jen na jednosměrném principu a to směrem z webu GC.com do mobilu (Locus), tak mi tady něco chybí ....


Děkuji za odpověď

Ivan

photo
1

Zdravím Ivane,

přidám sem do komunikace kolegu Michala, co se v "napovídání jak na to" přeci jen orientuje lépe a navede vás tím správným směrem :).

photo
1

Dobrý den Ivane,


abyste mohl úspěšně ukládat poznámky ke keším, je potřeba mít keše importované v Locusu, nejen zobrazené na mapě pomocí fce Live mapa. Jeden ze základních postupů, jak keše importovat je popsán zde: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:basics:geocaching. Podrobněji o možnostech importu keší pojednáváme zde: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:user_guide:geocaching:import

photo
1

Dobrý den Michale,


otázka importu keší i nutnost ukládání dat do tzv. Locus databáze, včetně poznámek je mi už jasná z předchozí diskuse. Jen mi stále nikdo na přímo neodpověděl na moji primární otázku, kolem které se tato debata točí - Je možný export poznámek z Locus databáze (v mobilním telefonu) do poznámek na Geocaching.com ? Import směrem z webu do mobilu možný je a funguje přesně tak, jak potřebuji.

photo
1

Pokud máte keš uloženou (importovanou) v Locusu (v databázi), tak můžete poznámku u ní uploadovat na Geocaching.com.

photo
1

Díky moc za všechny komentáře a pomoc.Dnes jsem rady a návody konečně prakticky ověřil, nahrávání poznámek opravdu funguje obousměrně, jen mě nenapadlo, že je k tomu v menu určeno jedno stejné tlačítko - "Nahrát". :-)

photo
1

Ano, zásadní rozdíl je ovšem v tom, že keška opravdu musí být stažená do Locusu - v Live mapě je pouze zobrazena a nedá se editovat, resp, editace se neukládají.

photo
1

Zdravím,


po delší pauze, kdy bylo vše v pohodě, se zase výše popisovaný problém částečně vrátil zpátky. Poznámku vytvořenou v Locusu lze v pohodě tlačítkem "nahrát" uložit na Geocaching.com. Už to ale nefunguje obousměrně ! Pokud mám poznámku v Locusu prázdnou (bez textu) a kliknu na tl. "nahrát", tak se z Geocaching.com nic nestáhne a navíc mi na webu přepíše zde uložená poznámka prázdným textem z Locusu a je pryč. :-(

photo
1

Zdravím,

dochází tady zdá se stále k nějakému šumu ... zkusím vysvětlit.


- nahrání poznámek z Locusu na web > pouze přes tlačítko "nahrát" v dialogu kde se poznámka vyplňuje

- nahrání poznámek z webu do Locusu > pouze přes geocaching4Locus add-on tedy buď stažením nové keše nebo updatem


Jiný postup mi není znám!! Tedy tlačítko "Nahrát" je v českém překladu nešťastné. Znamená nahrání z mobilu na web, nikoliv obousměrné nahrání. Snad je to takto jasnější.

photo
1

Díky moc za stručné a jasné vysvětlení, od teď už budu konečně vědět, jak tuto funkci v poznámce používat. Nápis "NAHRÁT" je zde opravdu matoucí a měl by se přejmenovat třeba na "EXPORT" do GC.com.

Leave a Comment
 
Attach a file