[CZ] Navádění - Upozornění na změnu směru

Petr M. shared this idea 8 years ago
Gathering feedback

Ahoj. Osobně velmi oceňuji a používám na Locusu funkcionalitu "Nastavit upozornění na změnu směru" v sekci "Navádění". Ani není potřeba mít vždy zapnutý displej a stačí poslouchat, jestli jsem stále na trase. Pokud by bylo možné přidat ještě jednu volbu, jestli se směr mění vpravo nebo vlevo a možnost přiřazení odlišného nastavení zvuku, tak by bylo možné v plně navigovat s vypnutým displejem a šetřit baterii. To by posunulo využití Locusu opět na další úroveň.

Replies (7)

photo
1

Ono to jde už nyní. Snažil jsem se to podrobně rozepsat zde: http://www.locusmap.eu/cz/tip-for-the-weekend-voice-only-navigation/ Jediné co zatím moc nefunguje je navádění na bod. Tam se nedá nastavit opakování hlasových pokynů a tak je to bez obrazovky nepoužitelné. Normální navádění i navigování jen podle hlasu jde, nachodil jsem tak už stovky kilometrů.

photo
1

Ano, hlasové navádění je také možné využít. Děkuji.

photo
1

Ještě dodatek po dnešním ověření. Ano, navádění funguje bez problémů, ale přesto bych ocenil spíše moje navržené přiřazení dalšího zvuku (pípnutí) pro změnu směru vpravo/vlevo. Hlasové navádění totiž daleko více "žere" baterii, než pouhé "pípání". Také mám doporučení pro případné využití návodu J. Žajdlíka. Je zbytečné stahovat placený český hlas pro 2 resp. 4 hlášky (vpravo/vlevo), používané při navádění. Anglický ženský HD hlas zdarma plně postačuje. U navigace je to jiné, tam je samozřejmě potřeba více hlášek.

photo
1

Pokud máte offline TTS tak se mi nezdá, že by se nějak razantně zvyšovala spotřeba. Na Xperii M se mi po 3-4 hodinách navigování/navádění spotřebuje tak 30-40 %. Bez navigování asi 25-35 % energie. To pípání by až tak praktické nebylo. Hlasové pokyny totiž udávají i metry, což je velmi praktické. Mapy často nejsou úplně přesné a tak je lepší se dopředu po odbočce poohlédnout.

S tím anglickým hlasem máte pravdu, ale to platí až v nové verzi Locusu, která umí pro pokyny použít jiný jazyk než je nastavený v telefonu. Když jsem postup psal, ještě to nebylo možné, ale nebylo by špatné to fo návodu doplnit.

photo
1

Použil jsem Samsung TTS US English Female High Quality Engine (je offline), který se mi sám nabídl po zadání volby "Text to speach" v Locusu. Spotřeba se ale u mě zvýšila opravdu znatelně.

photo
1

Hmm, tak to bude chtít na posouzení někoho erudovanějšího. U mne s Vocalizerem EX na Xperii M je navýšení spotřeby minimální. Mívám vyšší spotřebu jen když se po cestě musím dívat na displej protože to třeba jen s pokyny nezvládám. No ale to je asi logické. Tak snad Ti poradí Menion nebo někdo jiný z týmu Locusu.

photo
1

Pánové tady nepomůže ani někdo erudovanější. Nevím co přesně kde vidíte (Petr) ohledně spotřeby baterie, nakolik jsou ty hodnoty přesné, co vše se v telefonu děje atd atd. Pokud to žere hodně, tak prostě nepoužívat, tady se toho moc řešit nedá.

Leave a Comment
 
Attach a file