This object is in archive! 

[CZ] Nejde rozběhnout Locus Free

Marie Zemanová shared this problem 7 years ago
Closed

Pořídila jsem si nový mobil BenQ F52 (Model F52_05, Android 5.0.2) a nejde mi rozběhnout Locus. Jedná se o hned první spuštění po instalaci, ještě bez vlastních dat.

Chybové hlášení se negeneruje, takže alespoň screenshot s chybou - obvykle to problikne tak rychle, že zůstane jen ta tabulka viz níže.


Kroky k nápravě zatím: Zkusit přehrát celý adresář Locus adresářem z funkčního starého mobilu (v. Android 4), chyba zůstává. Reset telefonu do továrního nastavení s tím, že hned po nastavení prostředí instalace Locusu čerstvě staženého z Google Play. Chyba zůstává, Locus se sice spustí, ale po téhle hlášce je nutné ho ukončit. Nepomohlo přesunutí adresáře Locus kamkoli jinam (Android/Data/menion.android.locus/files/ na interní i externí kartě), dokonce jsem zkoušela přes adb zálohovat Locus z toho starého mobilu a obnovit ho na novém. Chyba je stále stejná. Momentálně je stav po resetu do továrního nastavení.

Chybový report se nevygeneroval, přestože jsem ho výslovně požadovala - pokud není někde skrytý

Pro jistotu ještě odkaz na celý obsah složky data/databases/ - https://www.dropbox.com/s/jkkfhopmoinqrgp/database%5B1%5D.zip?dl=0


a přiložený screenshot


3f570e7400a022f7fd6217d831dd55a0


Co s tím? Nebo se mám smířit s tím, že na tomhle mobilu Locus nepůjde?


Majka

Replies (3)

photo
1

Zdravím Majko,

díky za precizní popis problému.

Že by ani nová instalace nedokázala naběhnout, to jsem snad ještě neviděl. Databáze v Locus/data/database co jste připojila ke stažení je komplet prázdná a nedokázala se korektně nainicializovat. Vzhledem k tomu, že nemáte žádná data, zkusil bych prostě jen smazat vše co kolem Locusu je, tedy existující adresáře a odinstalovat. Nainstalovat znovu a nechat Locus vše vytvořit v rootu vaší interní paměti. Díky tomu, že adresářová struktura se vytvořila, do adresáře Locus tedy určitě zapisovat může.


Pokud by výsledek byl stejný, bylo by potřeba získat ten error log. Zkuste to kdyžtak přes ten ADB viz. http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=cz:manual:faq:how_to_create_debug_log#obecne_reseni_pro_vsechny_verze_androidu


Obávám se nicméně, že obsahem bude pouze klasická "IOE" tedy problém se zápisem, který nám nic neřekne. Nicméně to uvidíme.


Factory reset je myslím zbytečná práce, který by neměl mít žádný vliv.

photo
1

Tak jen hlásím výsledek: nepodařilo se mi to rozběhnout žádným způsobem, ale už se mi nepodařilo ani mobil připojit přes adb.


Navíc to začalo dělat problémy i při pokusu přímo v mobilu smazat ty adresáře. Vypadalo to, že vnitřní úložiště není uplně v pořádku. Vzhledem k tomu, že mobil jsem kupovala včera, je už na reklamaci.

Přinejhorším tu budu za měsíc znovu, třeba by ale mohlo pomoct i pouhé přehrání systému.


Zatím díky.


Majka

photo
1

Hezky, tak to jsem opravdu ještě neslyšel. Možná by to pomohlo jak říkáte ale pokud je to taková funglovka a pokud vám nejde ani po restartu smazat adresář, s tím Locus už nic společného nemá a též bych to viděl na reklamaci.

Držím palce.

Replies have been locked on this page!