[CZ] Nelze stahnout již zaplacené mapy do nového telefonu.

Martin Paduch shared this problem 3 years ago
Not a Problem

Dobrý den,

po instalaci Locus map pro nelze znova stahnout jiz jednou zakoupenne mapy.

Jelikož měním telefon dosti často jevi se mi to jako velky problém.

Dekuji

S pozdravem

Martin .P.

Comments (3)

photo
1

Dobrý den,


záleží o které mapy se jedná. Například Locus LoMapy se dají opakovaně stáhnout až jeden rok od nákupu. Jiné mapy lze stáhnout pouze jedenkrát. Z vaší historie vidím, že se jedná o SHOcart mapy, které lze bohužel stáhnout pouze jednou. Jak je uvedeno v podmínkách použití (popis položky v Locus store), tak každé další stažení mapy je předmětem nového nákupu. Mapa (dlaždice) se stahují přímo se serverů společnosti F & B (SHOCart) , kdy platba probíhá za stažená data. Proto i v Locus store je každé stažení zpoplatněno. Rozumím Vám, že systém není dokonalý, ale funguje podle těchto podmínek. V podmínkách použití na tuto skutečnost s důrazem upozorňujeme hned na prvním místě.


Na druhou stranu je možné stažené mapy zkopírovat / zálohovat do PC a při změně telefonu zpět nahrát do zařízení. Stažené mapy naleznete jako *.sqlitedb soubor v umístění: Locus/maps/shocart.


Děkuji za pochopení

S pozdravem

Petr V.

photo
1

Dobrý den.


Dnes se mi stalo něco podobného. Zakoupil jsem mapu od Shocart. Bohužel stahování mi několikrát spadlo a když se dokončilo tak se mapa nechovala korektně (problém s rozlišením při zoomu a některé okrajové části jen v jednom zoomu). Myslel jsem si, že problém vyřeším opětovným stažením. Mapu jsem tedy smazal. Bohužel místo možnosti mapu stáhnout mi je v locus obchodě nabízeno mapu znovu zakoupit.


Pokud je to skutečně tak jak uvádíte v příspěvku výše, jedná se dost zvláštní praktiku o jejíž prověření požádám ČOI. Lidové řečeno je to pěkná zlodějina!!!

photo
1

Dobrý den,

je škoda, že jste mapu smazal. Bohužel teď nemáme možnost ji zkontrolovat. Nicméně vrátili jsme Vám 230 LC za tento nákup. Stáhněte/zakupte mapu znova a zkontrolujte jestli je v pořádku. Co se týče okrajových částí - porovnejte, zda mapa obsahuje v nejdetailnějším zoom deklarované pokrytí. Čím menší je úroveň zoom, tím větší území mapa zobrazuje. Může se zdát, že okraje chybí, ale jak uvádím výše je potřeba porovnávat nejvíce detailní zoom.

Pokud je to možné, vždy se snažíme nabízet u placených map možnost opakovaného stažení mapy. U některých poskytovatelů nám to ovšem licenční podmínky neumožňují. V takovém případě tuto informaci tučně zvýrazníme v popisu mapy nebo podmínkách použití dané mapy.

Petr Voldán