Problém s obrazovkou telefonu

Jaromir Hrala shared this question 11 months ago
Answered

Dobrý den,


nainstaloval jsem si Locus Pro a nastavil zapínání obrazovky a zaškrtnul všechny 3 volby (při upozornění na bod, při navádění, během navigace). Zároveň jsem nastavil vypnout po 120 s.Zároveň jsem ve volbě vypnout uzamčení obrazovky zvolil všechny zámky obrazovky. Myslel jsem si, že aplikace bude fungovat tak, že po např. po projetí bodu kde měním směr se po 120 s obrazovka vypne a před dalším navigačním pokynem se opět rozsvítí. Bohužel to funguje tak, že po zvolení navigace po trase se po určité době (zdá se mi po době nastavené v telefonu k vypnutí displeje) displej vypne a už se nikdy nerozsvítí po celou dobu jízdy po trase i když je navigace zapnuta. Má to fungovat jak popisuji? Pokud ano, v čem může být problém? Mám Huawei P10, Android 8.

Comments (10)

photo
1

Ahoj Jaro,

Áno malo by to fungovať ako píšeš. Sám to tak používam. Skontroluj tieto veci:

Locus ako systémová aplikácia

Povolenia v systéme pre Locus na ovládanie displeja, zariadenia. Neviem ako to je na Android 8 ohľadne úsporného režimu no v každom prípade to skúšaj najprv pri vypnutom úspornom režime.

photo
1

Ahoj.


díky za radu. Nevím jestli jsem to dobře pochopil ale v nastavení jsem zvolil aby se Locus spouštěl jako služba a to pomohlo. Tak ještě jednou moc díky.

photo
1

Zdravím Jaromíre,

v některých případech Locus potřebuje povolení od systému k ovládání displeje nebo úvodní obrazovky (lock screen) - obojí přístupno z nastavení telefonu. Pokud pomohlo nastavení přímo v Locusu "Locus jako služba", tím lépe, ale ještě raději zkontrolujte i to systémové povolení.

photo
1

No to jsem bohužel v nastavení telefonu nenašel. Mám Huawei P10, Android 8 a v nastavení aplikace Locus žádná možnost tato povolení udělit nebo odebrat není. Nebo jsem to nedokázal najít

photo
1

Tak jsem nakonec to, aby se mi displej rozsvěcel a zhasínal nastavil, funguje mi i ovládání pomocí gest. Co mi pořád nefunguje dobře je stmívání displeje, mám nastaveno aby to proběhlo po 120 s. Nicméně zhasne vždy po 30s, což mám nastaveno v systému Android jako režim spánku. Ale v Androidu v oprávnění aplikace Locus mám nastaveno povolení k potlačení režimu spánku. Stejně mám to oprávnění nastaveno třeba u map.cz nebo u Tom toma a tam to funguje a obrazovka nezhasne. Nevíte jak to pořešit, aby Locus dokázal přetlačit ten režim spánku a zhasnout až po té době v nastavení obrazovky Locusu? S tím jsem nehnul.

photo
1

Skontroluj nastavenie v Locuse či máš povolené stále podsvietenie.

Nastavenie, zobraziť, stále podsvietenie - povoliť

photo
photo
1

Ano to jsem zkusil a to funguje. Pokud to zapnu, obrazovka do režimu spánku nepřejde a je stále rozsvícená. Z toho usuzuji, že systémová oprávnění pro Locus v Androidu mám nastavená správně, protože Locus dokáže při tomto nastavení zabránit Androidu do přechodu na režim spánku. Ale já to nechci mít zapnuté pořád, to bych si zbytečně vybíjel baterii mobilu. Proto mám to stálé podsvícení vypnuto a mám nastaveno nastavení a vypínání obrazovky v té předchozí volbě tak, aby se displej rozsvítil při upozornění během navádění a při upozornění během navigace. A dále aby po 120 s zhasnul. Viz obrázek, ofotil jsem nastavení. Rozsvícení displeje funguje OK, jak má, pomohlo jak jsi mi včera poradil. Ale to zhasínání nefunguje. Neřídí se to nastavením v Locusu (120 s), ale telefon přejde do režimu spánku tak, jak mám nastaveno v Androidu (30 s). Což je moc rychle, několikrát mi to zhaslo třeba než jsem stačil projet kruháč nebo odbočku. A tohle jsem nevyřešil, podle mne musí být v tomhle v Locusu chyba. Provizorním řešením je samozřejmě před jízdou nastavit v Androidu ten režim spánku taky až na 120s a po jízdě to zase vrátit zpátky. Ale je to otrava.

photo
1

Thank you Google Translate ;-)

Another (mine) setting see pdf. Just get inspired ;-) Free!

photo
1

Jaro

Pochopil som presne čo chceš a čo nechceš ;-)

Povol to stále podsvietenie! A počkaj tie dve minúty :-)

photo
1

Máš pravdu už mi to funguje jak má. Musel jsem to ale přeinstalovat, na původní instalaci to nechodilo. Teď už je to OK. Moc díky za ochotu a za pomoc.

photo