This object is in archive! 

[CZ] SmartMaps - chyba: Mapa není aktivována

JanT shared this problem 9 years ago
Solved

Dobrý den,

mám na smartphonu aplicace LocusPro 2.20.2 a SmartMaps 2.2.8 s koupenými mapami SmartMaps Komplet. Mapy v aplikaci SmartMaps bez problémů fungují. Když se je ale pokusím přidat do LocusPro přes menu Mapy/Osobní/Přidat mapy, LocusPro ukončím a spustím znova, při spuštění se vypisuje Inicializuji ... Osobní mapy, pak se zobrazí okno Problém s přidáním map a u každé z těch map je napsáno Chyba: Mapa není aktivována. Žádnou mapy pak v LocusPro nemůžu použít. Musím si mapy SmartMaps Komplet kupovat dvakrát, pokud chci využívat aplikaci LocusPro nebo dělám někde něco špatně? Děkuji předem za pomoc.

Replies (18)

photo
2

Dobrý den,

SmartMaps není nutné kupovat dvakrát ani není nutné ručně mapy přidávat přes Mapy - Osobní - Přidat. Pokud jste takto ručně adresář přidal, tak jej prosím odeberte. Locus automaticky při startu prohledá jestli vaše zařízení obsahuje SmartMaps a automaticky je přidá do Menu - Mapy - Osobní. Problém může nastat pokud vaše zařízení obsahuje dva adresáře SmartMaps.

Můžete prosím zkontrolovat jestli náhodu nemáte ve vašem zařízení dva adresáře Smartmaps?

Zpravidla se může jedna o umístění v:

- Sdcard1/SmartMaps/

- Scard0/SmartMaps

- Sdcard/Android /menion.android.smartmaps/map

Pokud naleznete dva adresáře - je to problém. Locus neví v kterém adresáři má hledat mapy. Na zařízení tedy může být pouze jeden adresář, který obsahuje SmaprtMaps mapy a v něm také musí být soubor s licencí "licence.pll". Pokud naleznete jiné adresáře, které mapy neobsahují, tak je doporučuji přejmenovat (aby se nejmenovaly smartmaps) , vyzkoušet Locus a po té smazat.

photo
1

Měl jste pravdu, po staré instalaci jsem měl ještě druhou složku se stejným jménem smartmaps. Jakmile jsem ji přejmenoval a znovu sputil LocusPro, všechny SmartMaps mapy se už bez problémů načetly automaticky a fungují. Když jsem pak zkusil LocusPro v terénu, byl jsem nadšený jejími funkcemi a možnostmi konfigurace - navigace SmartMaps je proti nim trabant. Děkuji za pomoc.

photo
1

Paráda, jsem rád, že je problém vyřešen.

photo
2

Dobrý den,

Locus mi ukazuje zde popsanou chybovou hlášku u Smartmaps - Chyba: mapa není aktivována. Podle Vašeho návodu jsem našel duplicitní adresář v paměti telefonu, přejmenoval jej, aby se nejmenoval smartmaps. Bohužel problém zůstává - Locus u Smartmaps TM25 a Podrobná mapa píše pořád, že nejsou aktivovány. Bonusové mapy jako je Automapa atd. přečte bez problému. V Locatoru Smartmaps mi fungují všechny. Mapy Smartmaps mám na externí SD kartě, licenční soubor jsem našel licence1.pll. Viz screenshoty. Mobil mám Samsung Galaxy S4 Active s Androidem 4.2.2.

Poradíte prosím, kde dělám chybu?

photo
2

Zdavi Vite,


podle screenshotu se zda ze v adreari smartmaps je vse v poradku. Je potreba take mit verzi Locusu alespon 2.20.2 ci novejsi a posledni dostupnou verzi aplikace SmartMaps (musi byt po celou dobu nainstalovana).


Pokud vse splnujete a jste si jiste ze nikde nemate druhy adresar aplikace SmartMaps jak psal kolega vyse, tak budete muset cca tyden pockat (jsem na dovolene), pak se na to budeme moci podivat podrobneji.

photo
1

Zdravím také,

už vše funguje bez dalšího zásahu, asi to jen restart :)

Děkuju

Vít

photo
2

Díky za info!

photo
2

Po instalaci verze Locus 2.1.0 mi zmizely z Osobní mapy SmartMaps (legální).

V předešlé verzi vše v pořádku.

Dík za radu

photo
2

Stanislav Nováček wrote:

Po instalaci verze Locus 2.1.0 mi zmizely z Osobní mapy SmartMaps (legální).

V předešlé verzi vše v pořádku. Adresář Smartmaps je jeden, ale Locus je"

sdcard/Locus a sdcard_ext/Locus.

Android 4.0.4 Haier W910

Dík za radu

photo
2

Dobrý den Stanislave,


problém bude nejspíše spojen s problémeme s přístupem na kartu kterou Locus ve verzi 3.1.0 trpí. Aktuálně jsme již vydali verzi 3.1.1, kde by vše mělo být plně funkční.


Za problémy se omlouvám.

photo
2

Menion wrote:

Zdravím.

Dík, vše je funkční.

photo
1

perfekt, to rád slyším. Omluva za komplikace a ať slouží

photo
2

Stanislav Nováček wrote:

Menion wrote:

Zdravím.

Dík, vše je funkční.


photo
1

Dobrý den,


jsem velice spokojeným uživatelem PRO verze Locusu. Jako mapový podklad používám nakoupené čtverce od Shovartu, ale především Komplet od Smartmaps. Bohužel od některé z posledních aktualizací se mi přestala načítat většina map od SM; Sc mapy mi jedou v pohodě. Koupil jsem proto aktualizaci 2014 (ačkoliv mi bylo jasné, že v tom problém nebude) a aktivoval ji, přeformátoval SD, odinstaloval a zpět nainstaloval Locus - nic nepomohlo. Mapy se mi stále nenačítají (Locus Pro 3.1.3).

Poradíte, kde dělám chybu...? Díky moc

Vláďa

photo
2

Zdravím Vladimíre


prosím vás, dvě věci


1. Zkontroluje zda v Menu > Mapy > záložka Osobní > Přidat mapy - nemáte!! adresář s mapami SmartMaps. Nemá tam co dělat.


2. Zkontrolujte zda na vašem zařízení není adresář SmartMaps dvakrát. Jednou klidně prázdný starý z dřívejška, druhý novější s mapami.

photo
2

Menion wrote:

Zdravím Vladimíre


prosím vás, dvě věci


1. Zkontroluje zda v Menu > Mapy > záložka Osobní > Přidat mapy - nemáte!! adresář s mapami SmartMaps. Nemá tam co dělat.


2. Zkontrolujte zda na vašem zařízení není adresář SmartMaps dvakrát. Jednou klidně prázdný starý z dřívejška, druhý novější s mapami.


Děkuji za rychlou odpověď... A i B bylo správně :-) Po následném restartu tlf je vše v naprostém pořádku.


Ještě jednou díky moc.


Vláďa


PS: Těším se na offline POI - sám si je vytvářím v KML a jsem zvědavý, jakou "fičurku" pro nás máte nachystanou...

photo
2

Perfekt, tak to jsem rád.


A Offline POI - na ty se též těším. Chvilku to ještě potrvá ale bude to .. fajné ;)

photo
1

Zdravím, mám podobný problém, nechtějí mi načíst mapy ze Smartmaps. Učinil jsem kroky, které byly výše, tzn. 2x adresář s mapami Smartmaps, vymazal jsem. Druná rada - adresář s mapami pro přidání. Také nemám. Když chci přidat mapy, tak mi načte pouze mapu, kterou mám v jiném formátu, nikoliv ty ze Smartmaps. Už jsem zkoušel vše, co se dalo, nainstaloval novou verzi, ale také nepomohlo. Poradíte, prosím. Předem děkuji. PS: Jinak při pokusu o ruční přidání mi píše: Definovaná cesta není povolena! Přičemž ty mapy pro přidání v adresáři vidím, ale nelze přidat. Automaticky se také nenačtou:-().

photo
1

Zdravím Jiří,

příště prosím samostatný topic ať neobtěžujeme ty co již problém nemají.

Nicméně mapy vám v SmartMaps aplikaci fungují korektně? Máte tedy pouze jeden adresář SmartMaps v telefonu? Ruční přidání na SmartMaps mapy nepoužívat, musí se přidat automaticky jinak fungovat nebudou.

Replies have been locked on this page!