This object is in archive! 

[CZ] Statusbar ve verzi 3.30.0, skrývání panelu

Daniel Grym shared this question 5 years ago
Answered

Po poslední aktualizaci jsem si povšiml změny barvy statusbaru z černé na jasně modrou. Nešlo by sem vrátit černou, popřípadě neutrální tmavě šedou?Pravý panel je nastaven na skrytý, ale přesto dochází ke spuštění s aktivním panelem. V předchozí verzi se toto nedělo a panel se zobrazil až na vyžádání.

Replies (8)

photo
1

Statusbar jsme vyřešili v jiném vlákně (upgrade na verzi 3.30.1). Teď už jen ten panel... :-)

photo
1

Zdravím Dane,

jak píšeš, status bar jsme řešili v jiném topicu, takže tady není co řešit.

Ohledně panelů, tam je problém, že přestože máš panel nastavený jako "schovávat", tak po stuštění aplikace je viditelný a schová se tedy až za definovaných X sekund?

photo
1

Přesně. Ale předtím aplikace startovala bez něj a teprve poklepáním se ukázal. Takhle musím buď počkat x sekund nebo poklepat, aby zmizel. Je to trochu otravné...

photo
1

Oki rozumím, díky.

Bude upraveno v další verzi.

photo
1

Děkuji... :-)

photo
1

Chceme zpět viditelný pravý panel. 😃 viz http://help.locusmap.eu/topic/right-panel-disapper-after-update-to-3-30-1

V poslední verzi 3.30.2 se pravý panel nezobrazí při spuštění Locusu ikdyž je nastaven jako vždy viditelný. Je to celkem otravné spouštět i pravý panel po spuštění Locusu.

photo
1

Doufám, že se autorům podaří panel vychytat tak, aby se zobrazoval těm co chtějí a nezobrazoval těm, co nechtějí... 😊

Nicméně ten popsaný problém v odkazu je spíš o tom, že se panel po aktualizaci zcela smazal a nepomohla ani obnova ze zálohy. Takže nedošlo k jeho skrytí, ale úplnému smazání... 😥

Na tabletu mám panel vždy viditelný a na mobilu skrytý a spouštím jen na vyžádání. Obě verze 3.30.2. Problém asi bude jinde...

photo
1

😃😃😃

photo
1

Zdravím,

takže došlo ke špatnému pochopení? Škoda.

Nicméně, je něco špatného na mé logice:

  • ve funkčním panelu mám položky které chci častěji a hlavně rychle použít
  • aplikaci pouštím abych provedl některou z mých častých činností
  • očekává se, že k tomu využiju něco z panelů a z toho plyne, že nejčastěji použiju něco z funkčního panelu ihned po startu

Je tedy nějaký zásadní důvod (který by šlo aplikovat alespoň na 20% uživatelů), proč mít po startu panely schované?

photo
1

Nn, tvá logika je správná. Přesně k tomu co jsi popsal v odrážkách je pravý panel, tj. spustit Locus a z pravého panelu hned spustit konkrétní akci. Pravý panel schovávám pouze pokud chci mít větší okno s mapou, jinak je stále zobrazený.

photo
1

Je to ovšem otázka preferencí. Pravý panel na tabletu zabírá 9% (41.6% na výšku) a na telefonu 13% (53.75% na výšku) plochy, přestože telefon má daleko vyšší rozlišení, ale menší displej. Do pravého panelu umisťuji často používané funkce, proto ho tam mám. Ovšem jako primární chci vidět po startu mapu, kterou mi panel na mobilu zakrývá více.


Na tabletu panel nevypínám a zobrazuje se hned po startu, protože zabírá méně místa.

Na mobilu je panel vypnut a zobrazuje se na vyžádání, protože zabírá více místa.


Ve verzi 3.30.2 mi to funguje jak má - zobrazený, skrytý, vyžádaný - jak nastaveno


Nexus 7, 1920x1200 vs LG G3, 2560x1440.

photo
1

Díky za zpětnou vazbu.

V další verzi budeou "by default" panely po startu zobrazeny!

Pro fajnšmejkry jsem do config.cfg nastavení přidal parameter gui_main_screen_visible_panels_at_start , nastavený na hodnotu 1 (tedy vždy zobrazit), který je možné nastavit na hodnotu (tedy obnovit předchozí stav při posledním ukončení aplikace). Ať slouží.

photo
1

Předpokládám, že se to bude týkat VŠECH panelů současně. Takže budu mít buď všechny tři nebo žádný. No uvidíme, co tato funkce přinese. Stávající stav řídit panely nezávisle mi vyhovoval a fungoval...

photo
1

díky

photo
1

Po startu budou viditelné všechny. S nastavením přes config.cfg se obnoví stav který bude při ukončení. Tedy pokud se ti schovává spodní panel a při ukončení bude schovaný, po novém spuštění bude stále schovaný.

Zkouším starší verzi a opravdu to tak dříve fungovalo, tedy po startu všechny panely viditelné. Omluva tedy za změnu!

photo
1

Já měl vždycky pravý skrytý při startu, už několik let. Takže budu muset myslet na vypnutí panelu před ukončením popř. počkat s vypnutím až se sám skryje, aby se při startu nezobrazil. Chjo... :-(

photo
1

K čemu je třeba vůbec na něco čekat? Panel se skryje dvoj-klikem na obrazovku mapy, takže pokud po startu jejich zobrazení nevyhovuje, rychlý dvojklik, který zabere půl sekundy, panely skryje.

photo
1

Řešili jsme to před třemi dny.

Ve verzi 3.30.0 se skrývaný panel začal zobrazovat i při startu.

Ve verzi 3.30.1 se panely zcela vymazaly a ani obnova ze zálohy nepomohla. Vytvořeny nové.

Ve verzi 3.30.2 se panely vrátily k předchozí funkčnosti. Skryté jsou skryté i při startu a naopak.


Tak yo, uznávám prohrál jsem... :-(

photo
2

Malinko se točím v kruhu :).

Jestli jsem starší verzi 3.29.2 testoval správně, tak panely se vždy při startu zobrazovali jako viditelné, aktivní ať už bylo nastavení jakékoliv.

Raději teď ještě kontroluju půl roku starý kód a i tam jasně vidím, že při prvním zobrazení hlavní mapové obrazovky se zavolala funkce, která panely kompletně zobrazila. Daniely promiň, ale tohle chování, tedy viditelné panely při startu, dle mělo bylo vždy a doteď nebyla stížnost. Považuji tedy za logické, nastavení ponechat.

A teda doporučuji trénovat dvojklik, bude se jednou denně po spuštění aplikace hodit ;). Díky za pochopení a neber to jako porážku, nic takového se tu neděje. Jen se optimalizuje funkce pro nej-předpokládanější způsob použití.

photo
1

Já si taky nestěžoval, protože se panel nespouštěl. Nu co naplat, mám smůlu. Přitom jsem měl z verze 3.30.2 takovou radost, že se vrátila tahle funkce... :-(

photo
1

Nastavenie automatické skrývanie:

Panel po štarte jednoznačne zobraziť.


Nastavenie bez automatického skrývania - manuálne ovládanie:

Tu si viem predstaviť nastavenie po štarte bez panelu.

Toto nastavenie ja nepoužívam.

photo
2

Chtěl bych tímto doplnit naší debatu k zobrazování panelů...


Po instalaci update na verzi 3.30.3 jsem využil možnosti a editoval zkusmo config.cfg - část s nastavením - gui_main_screen_visible_panels_at_start=0

Po startu mi zůstane viditelný horní a dolní panel a pravý je skrytý i při startu, jak jsem to až doposud používal a chtěl zachovat.


Pročež DĚKUJI za tuto funkci a jsem s pozdravem. ;-)

Replies have been locked on this page!