[CZ] Vysoká spotřeba baterie, Locus Map 3.32

Rudolf Šesták shared this problem 12 months ago
Not a Problem

Dlouhodobě plná spokojenost, mám Locus od 2014 a měl jsem ho jako Free asi i dříve.

Asi od 15.8.2018 mi vyžírá baterku. Mám Lenovo P-70, necelé dva roky provozu. ROM originální. Android 4.4.4. Locus jsem měl spuštěný vždy jako service, ale v posledních třech týdnech mi baterka přes noc sejde z 97% na 23% (od 22h do 6h). Už jsem chtěl kupovat aku, někdo mi poradil odstřelit hlavní žrouty (ještě Galerie Lenovo, což patří k nativnímu foťáku). Bez Locusu a Galerie baterka ztratí přes noc cca 3%. Ve Správci napájení se dovím, že Locus Map vzbudil systém 62316krát za 1h35m. Nemohlo by to souviset s nějakou aktualizací (Locusu, protože android jsem půl roku neaktualizoval)?

Comments (4)

photo
1

Dobrý den,

Android 4.4.4. měl (má) bohužel takovou nepříjemnou vlastnost, že akci, kteru provede jedna aplikace (např vzbuzení systému, zapnutí displeje nebo GPS) připíše první aplikaci, která tak učiní a všechny další stejné akce ponechá připsané této aplikaci, přestože další stejné akce spustila (spustily) jiná/é aplikace. Takže např zapnete Locus, ten vyšle požadavek na GPS, vypnete jej. Každé další zapnutí GPS bude ovšem nadále registrováno jako Locusu a vy jste ráno překvapený, že máte baterii na nule kvůli Locusu, který je v tom nevinně. Existují monitorovací appky, např. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery, která dokáží zjistit pravou příčinu spotřeby.

photo
1

Dobrý den,

(byl jsem týden mimo ČR, reaguji až dnes)

Android 4.4.4 má ještě jednu nepříjemnou vlastnost, totiž, že na něho nelze instalovat Accubattery, ta je pro Android 5.0+. Nemáte náhodou v rukávu jinou apku pro 4.x? Plánuju sérii testů k potvrzení či vyvrácení mého podezření, výsledky samozřejmě zveřejním.

Jinak mobil používám v ostrovním režimu, tj. vypnuté GPS, BT, wifi i data. Tj. přisouzení spotřeby jiné apce asi nebude úplně záležitost běžná na mém mobilu. A co se týká nabonzovaných aplikací s vyšší spotřebou, šlo o Locus Map Pro a Galerii (součást foťáku P-70). Galerie se nekamarádí s GPSkou.

photo
1

Dobrý den,

bohužel v rukávu již další aplikaci nemám, a nemám ani přístroj s Androidem 4.4.4. (nejsem vývojář), abych vám tu aplikaci našel. Věřím však, že ji snadno ve vyhledávání na Google Play najdete. Bohužel (nebo spíš bohudík) neregistrujeme žádné podobné hlášení od dalších 10 220 uživatelů Locusu Map Pro, kteří mají Android 4.4.4., a tak mám podezření, že spotřeba baterie nebude problém Locusu, ale někde jinde.

photo
1

Dobrý večer,

nehodil jsem toto vlákno přes palubu, jenom shromažďuju fakta. Program sledující baterku jsem našel i pro android 4.x.

Myslím, že Locus je definitivně mimo podezření hlavního původce mého problému. Koupil jsem novou baterku (prý je nevyměnitelná, ale to jsem zvládnul), a všechny aplikace se chovají podezřele stejně, jako před výměnou aku. Jen čím dál víc odčerpávají šťávu z baterky. Locus sice vede, ale to není důvod se k němu obracet zády. Jestliže to není batekou, tak podezírám HW a zkusím to reklamovat. Za pět minut dva roky ... a celou tu dobu (kromě asi od 15.8. do teď) mi jel Locus jako služba, bez problému.

Dovolím si apelovat na tvůrce Locusu, jestli by bylo možno nějak zmírnit rozjezenost appky, která je podle mého přes tuto skutečnost nejlepším produktem na našem trhu.