Zamrzá pozice při navádění i záznamu

Otakar Kvapil shared this question 30 days ago
Answered

Dobrý den, dnes jsem poprvé od podzimu vyrazil s Locusem na kolo. Spustil jsem záznam trasy a asi po 10km jsem zjistil, že se záznam zastavil asi po 200m a stále mi ukazoval pozici na posledním zaznamenaném místě. Restartoval jsem telefon, spustil Locus a dal navádění po uložené trase. Několikrát jsem tuto trasu s naváděním již jel v minulém roce. Opět se pozice po chvíli sekla a navádění nefungovalo. Restartoval jsem Locus, zobrazila se správná pozice. Navádění ani záznam trasy se mi nepodařilo rozjet aby fungovalo správně. Telefon mám stejný, najezdil jsem s ním a Locusem několik stovek kilometrů, žádné nastavení jsem neměnil.

Comments (2)

photo
1

Dobrý den,

toto chování je pravděpodobně způsobeno optimalizací baterie vašeho zařízení. Vyjměte z něj Locus nebo jej vypněte. Různí výrobci mají různé metody, ne všichni jsou zahrnuti v sekci nastavení „optimalizace baterií“, mohou být rozptýleni po celém nastavení včetně zabezpečení atd. Zde jsou shrnuty tipy, jak úspěšně vyloučit Locus Map ze všech způsobů optimalizace: http://docs.locusmap.eu/doku.php?id=manual:faq:gps_lost_fix_android6 nebo zde: https://dontkillmyapp.com/.

S pozdravem

Adéla Voldánová

photo
1

Dobrý den,

děkuji, bylo to tím. Nastavoval jsem to po instalaci Locusu, ale pravděpodobně některá aktualizace v telefonu to vrátila na původní nastavení.

S přátelským pozdravem

Otakar Kvapil