[CZ] zvýraznění ulic v novém tématu Turistika kolo

Josef Žajdlík shared this idea 7 years ago
Gathering feedback

Včera jsem poprvé vyzkoušel jízdu na kole s novým tématem pro turistiku. Téma je sice moc pěkné, ale na slunci jsou bílé silnice na světle šedém pozadí takřka neviditelné. Na scr obrázcích vypadají cesty docela zřetelně, ale pokud potřebujete za jízdy změnit cestu a podívat se rychle do mapy v mobilu, tak ty silnice nejsou na sluncem osvíceném displeji vůbec vidět, obzvláště, když okolo nich nestojí domy. Prosím o úpravu, silnice první třídy jsou žluté, tak by se mohl použít třeba nějaký světlejší odstín žluté barvy, viz upravení scr.

Replies (5)

photo
1

Dobrý den,


s dovolením změním Váš problém v "Ideu", ať mohou ostatní uživatelé hlasovat pro tento nápad. Osobně se mě, ale příliš nezamlouvá. Na většině obecných i turistických map jsou zvýrazněné především silnice I - III třídy. Ostatní komunikace jsou bez zvýraznění. Napadají mě nicméně dvě možnosti. Ztmavení pozadí a nebo zvýrazněníí šedých obrysů komunikací.

photo
1

Děkuji, nechám to na Vás. Ostatně určitě Locus používáte, tak to vyzkoušejte v praxi. Stačí narazit v průběhu jízdy ve městě na uzavřenou ulici a narychlo - nejlépe za jízdy - zkusit najít objížďku. V těch nevýrazných ulicích je to za slunečného dne skoro nemožné. Možná by byla cesta i ve ztmavení pozadí. Viz. přiložený snímek z oblíbeného tématu HiLo V6. Ten má cesty taky bílé, ale pozadí je tmavší a tak ulice vyniknou kontrastem.

photo
1

Alternativa by mohla být High Contrast theme pro obecné použíití.

Pravdou ale je, že cyklista s mobilem na řidfítkách si na rozdíl od auta a turisty nemůže vybírat, svítí-li mu na display slunce , nebo ne. To by se mělo vzít v úvahu.

photo
1

Ahoj Poutníku, já to interní téma nakonec zavrhl a na cyklistiku jsem nainstaloval Waymark. Ten se mi jeví pro můj slabší zrak dostatečně kontrastní a výrazný. Takže tento "nápad" se může klidně úplně smazat ať se to tady nezahlcuje.

Já teď jezdil delší dobu po pro mě neznámých krajích a tak jsem Locus prověřil pořádně. To interní téma není špatné, ale když třeba narazíš na uzavřenou cestu a potřebuješ nejlépe za jízdy a na slunci najít náhradní, tak je opravdu dost nevýrazné. Ještě mi hodně chyběla možnost přepínače zoomu. Tlačítko, pomocí něhož bych rychle skočil na širší zoom a pak zase se mohl rychle vrátit zpět na detail. Pomocí lupy je to dost zdlouhavé když si musíš za jízdy dávat pozor, abys do něčeho nevrazil. Někde jsem tady ale podobný nápad viděl, tak ho zkusím pohledat a hlasovat pro něj.

photo
1

Stoji za to vyzkouset externi temata jako UniGCCZ, Elevate, HiLo, nebo VoluntaryUK.

Něco podobného dostanes, kdyz tlačitko +/- podržíš. Je tam slider na zoom level. Ale uznávám, že nějaký rychlý prepinac na preddefinovane 2 hodnoty ( třeba přes HW volume up/down ) by se mozna hodil.

photo
1

Všechna ta témata jsem zkoušel, HiLo by se mi líbil - používám ho na turistiku - ale nezobrazuje cyklotrasy. UniGCCZ se mi na kolo líbí nejvíc, asi polovinu cyklopouti jsem ho používal, ale jeho nevýhodou se ukázalo, že ve větším přiblížení jsou cyklostrasy tečkované. Za jízdy je to bohužel velmi nepřehledné. Pak jsem jel podle interního témata pro kolo, ale většinou bylo třeba zastavit když jsem musel nejet po plánované trase. Waymark je ale fajn, líbí se mi i ta výrazná čísla silnic. Když už po nich musí člověk jet, tak se podle čísla na ně dobře najíždí.

O tom tlačítku +/- vím, ale zkus to použít za jízdy když se držíš jednou rukou a ještě jedeš po nějaké nerovné cestě. Na tohle by bylo lepší nějaké definovatelné tlačítko použitelné nejlépe v dashboardu.

photo
1

Elevate pouziva prepinac vyrazne trasy ( Strong cycleroutes ). Bez nej lze videt, co je pod trasou, s nim prakticky ne.

photo
1

Waymark je pro jistotu zase zobrazuje vedle cesty, to se mi zdá hodně praktické. Ale Elevate neznám, kde jsi ho našel?

photo
1

Díky, mrknu na něj.

photo
photo
1

Nezvyraznene trasy pouzivaji u velkych zoomu pruhledny přesah cesty.

Leave a Comment
 
Attach a file